Książki dla młodzieży, nastolatków

Współcześnie dla młodzieży książki stają się coraz chętniej wybieraną alternatywą do spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem. Dzięki nim młody czytelnik może zanurzyć się w wyimaginowany świat i rozbudzić swoje myślenie. Szeroki wybór pozycji dostępnych w księgarni internetowej Vivelo pozwoli Ci wybrać interesujące i mądre książki dla nastolatków!

Różnorodność gatunków w literaturze młodzieżowej

Podobnie jak w przypadku książek dla dorosłych, różnorodność gatunków, jakie oferuje literatura młodzieżowa, jest ogromna. Należy pamiętać, że do kategorii młodzieży zaliczyć można zarówno dzieci od 10. roku życia, jak i starszych nastolatków, określanych mianem young adult.

Młody człowiek będzie szukał w literaturze historii, które sam przeżywa. Problemy dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej są zupełnie inne niż młodzieży, która chętniej będzie sięgać po opowieści o miłości i powieści obyczajowe. Na szczęście gatunek literatura młodzieżowa jest niezwykle szeroki – znajdziesz w nim nie tylko literaturę przygodową i fantasy, ale także wciągające romanse, sensacyjne książki młodzieżowe i biografie.

Aby młody czytelnik chętniej sięgał po literaturę, dobrze jest pozwolić mu dokonać wyboru tytułów na własną rękę. Dla nastolatków ważna jest samodzielność przymus sprawia, że niechętnie sięgają po obowiązkowe lektury narzucane przez szkoły. W ofercie Vivelo każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz kupić u nas nie tylko książki z listy bestsellerów, po które chętnie sięgają młodzi ludzie na całym świecie, ale również bardziej niszowe propozycje polskich i zagranicznych autorów.

Książki przygodowe dla młodzieży –  chęć eksploracji świata

Dla młodych ludzi naturalna jest ciekawość życia, dlatego w ich gust często trafiają książki dla młodzieży opowiadające o dalekich podróżach i niesamowitych przygodach, na przykład „Felix, Net i Nika". Takie historie pozwalają oderwać się od codziennej rutyny i obowiązków oraz pobudzić wyobraźnię. Wartka akcja jest nie tylko wciągająca, ale często skłania także do refleksji nad wyborami bohaterów i pozwala zastanowić się nad własną postawą czytelnika w określonych sytuacjach.

Fantastyka i science fiction – ucieczka od rzeczywistości

Od najmłodszych lat czytamy dzieciom baśnie – nic dziwnego, że również nastolatkowie lubią przenosić się do alternatywnej rzeczywistości. Opowieści, których bohaterami są bogowie olimpijscy czy książki dla młodzieży, takie jak seria „Magiczne drzewo”, zabierają czytelników w zupełnie inny świat, w którym wszystko jest możliwe.

Powieści obyczajowe – życie, jakie znamy

Powieści obyczajowe są obserwacją prawdziwego życia. Ich akcja może toczyć się współcześnie lub w innej epoce, jednak powinny oddawać charakter społeczeństwa. Są chętnie wybierane przez nastolatków, ponieważ mogą odnaleźć w nich opowieści o znanych sobie problemach w relacjach międzyludzkich i rodzinnych.

Literatura młodzieżowa - najpopularniejsi autorzy

W Vivelo znajdziesz książki dla młodzieży, które można uznać za bestsellery. W wielu przypadkach autor stworzył serie opowieści, których przeczytanie można porównać do oglądania telewizyjnego serialu - nastolatki polecają je innym czytelnikom i niecierpliwie czekają na kolejne części.

Biorąc pod uwagę lektury przygodowe, z pewnością do najlepiej sprzedających się tytułów należą serie „Przygody Trzech Detektywów” oraz seria Nancy Springer o Enoli Holmes, której bohaterką jest nastolatka będąca siostrą znanego detektywa Sherlocka Holmesa, wydane przez wydawnictwo Poradnia K. Równie popularne są książki dla młodzieży pisane przez autorów, takich jak Rick Riordan, Jennifer Lynn Barnes, które możesz zamówić w naszej księgarni online.

Niezależnie od tego, czy lubisz wzruszające romanse, fantastykę czy powieści przygodowe, jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie! Niewygórowana cena regularna, atrakcyjne promocje i wysoka jakość obsługi klienta sprawią, że z pewnością będziesz zadowolony z zakupów w księgarni internetowej Vivelo!

Więcej

Książki dla młodzieży i nastolatków

(1050)

Sortuj:
 1. Pozłacana Rybka
  Pozłacana Rybka
  29,90 zł Special Price 16,62 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
 2. Anne z Avonlea
  Anne z Avonlea
  54,90 zł Special Price 38,19 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,90 zł
 3. Drużyna Księga 5 Góra Skorpiona
  Drużyna Księga 5 Góra Skorpiona
  42,90 zł Special Price 29,84 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,71 zł
 4. Biały teatr panny Nehemias
  Biały teatr panny Nehemias
  32,90 zł Special Price 22,89 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 16,36 zł
 5. Zwiadowcy Wczesne lata Księga 2 Bitwa na wrzosowiskach
  Zwiadowcy Wczesne lata Księga 2 Bitwa na wrzosowiskach
  42,90 zł Special Price 29,84 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,47 zł
 6. Skutki uboczne eliksiru miłości
  Skutki uboczne eliksiru miłości
  29,90 zł Special Price 20,80 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 15,00 zł
 7. Już, już!
  Już, już!
  34,90 zł Special Price 19,22 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
 8. Kłopoty w Brayshaw High
  Kłopoty w Brayshaw High
  49,90 zł Special Price 29,37 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,36 zł
 9. Samotni.pl
  Samotni.pl
  32,90 zł Special Price 18,12 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,90 zł
 10. Akademia Dobra i Zła Tom 5 Kryształ czasu
  Akademia Dobra i Zła Tom 5 Kryształ czasu
  47,90 zł Special Price 28,17 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,90 zł
 11. Akademia Dobra i Zła Tom 4 Droga do sławy
  Akademia Dobra i Zła Tom 4 Droga do sławy
  44,90 zł Special Price 26,64 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 12. Córka Królowej Oceanu
  Córka Królowej Oceanu
  49,90 zł Special Price 29,37 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,54 zł
na stronę