Literatura obyczajowa polska – najlepsze polskie powieści obyczajowe

Polskie powieści obyczajowe to niezwykle bogaty i różnorodny nurt w dziedzinie literatury, który od wieków stanowi integralną część kultury narodowej. Od czasów romantyzmu aż po współczesność, polscy pisarze fascynowali czytelników swoimi opowieściami o ludzkich losach, relacjach, konfliktach społecznych i moralnych dylematach. Te książki nie tylko angażują czytelnika emocjonalnie, ale również prowokują do refleksji nad własnymi doświadczeniami i postawami. Sprawdź propozycje powieści obyczajowych dostępnych w księgarni internetowej Vivelo.

Polska literatura obyczajowa – autorzy, których powinieneś poznać

Książki obyczajowe w Polsce to ogrom znakomitych dzieł niesamowitych pisarzy, którzy inspirują się sowimi doświadczeniami oraz prawdziwymi historiami podczas tworzenia fabuły. Mistrzynią gatunku jest niewątpliwie Katarzyna Grochola, której książki cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zyskała uznanie za swoje przenikliwe spojrzenie na ludzkie relacje, codzienne problemy oraz życiowe wybory, które porusza w swoich powieściach. Jednym z charakterystycznych elementów twórczości Grocholi jest szczerość w ukazywaniu trudnych tematów, takich jak miłość, zdrada, separacja czy przemijanie. Zadebiutowała w 1997 roku powieścią ,,Przegryźć dżdżownicę", która od razu zdobyła uznanie czytelników i krytyków. Do najznamienitszych tytułów zaliczamy także: ,,Ja wam pokażę", ,,Trzepot skrzydeł", ,,Zranić marionetkę" czy ,,Związki i rozwiązki miłosne".

Inne autorki, ukazujące w swoich książkach tajemnice, historie z przeszłości, szaleństwa młodości, miłosne lub rodzinne relacje to Katarzyna Michalak, Magdalena Kordel czy Izabela Frączyk. Warto także wspomnieć o pisarce, jaką jest Natasza Socha. To wspaniała dziennikarka, felietonistka oraz ilustratorka książek. Stworzyła takie powieści obyczajowe jak np.: ,,Wkręcona w rodzinę", ,,Kolęda na cztery ręce", ,,Dom marionetek" czy ,,Trzy pierścionki".

Dobre polskie powieści obyczajowe – must read

Polskie powieści obyczajowe to szeroki wybór autorek i autorów oraz różnorodnych tytułów, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Największe i najbardziej renomowane wydawnictwa specjalizujące się w publikowaniu powieści obyczajowych to m.in. Wydawnictwo Znak, Świat Książki, Marginesy, Wydawnictwo Literackie czy Czwarta Strona.

Dla miłośników dobrej literatury obyczajowej rekomendujemy zapoznanie się z dorobkiem wspomnianych wcześniej pisarzy, których lektury znajdziesz w księgarni internetowej Vivelo. Do najpopularniejszych pozycji możemy zaliczyć ,,Rosół z kury domowej", ,,Pokój kołysanek" autorstwa Nataszy Sochy oraz ,,Zachcianek" czy ,,Nadzieja" pióra Katarzyny Michalak. Koniecznie trzeba też wspomnieć o lekturze ,,Stulecie winnych" Ałbeny Grabowskiej. Ta powieść to trylogia, która wciąga od samego początku, jest ponadczasowa i uniwersalna. Opowiada o rodzinie żyjącej na tle wydarzeń XX wieku. Historia tamtych czasów ukazana jest przez 3 pary bliźniaczek. To narracja o prawdziwym życiu, miłości, radości oraz wielkim cierpieniu. Książka porusza trudne tematy wojny, stanu wojennego, kryzysu gospodarczego oraz zmagań z rzeczywistością.

Dzięki bogactwu, jakie niosą powieści obyczajowe, czytelnicy mogą odkrywać niezwykłe historie i ludzkie doświadczenia. Aby poznać światy pełne emocji, refleksji i pasji, warto sięgnąć po książki wymienionych autorów oraz zapoznać się z ofertą księgarni online Vivelo, gdzie znajdziesz szeroki wybór powieści obyczajowych, w tym także najnowsze i najpopularniejsze tytuły. Odkryj świat fascynujących opowieści, które poruszą Twoje serce i umysł, a także pozwolą Ci cieszyć się w pełni magią czytania.

Więcej

literatura obyczajowa polska

(240)

Sortuj:
 1. Armin
  Armin
  44,90 zł Special Price 25,41 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,42 zł
 2. Ostatni śnieg tej zimy
  Ostatni śnieg tej zimy
  42,00 zł Special Price 24,86 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,00 zł
 3. Okruchy samotności
  Okruchy samotności
  45,00 zł Special Price 31,59 zł Najniższa cena z 30 dni: 45,00 zł
 4. Wojenna miłość
  Wojenna miłość
  44,90 zł Special Price 30,30 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
 5. Aleksandra
  Aleksandra
  42,90 zł Special Price 28,95 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,90 zł
 6. W dolinie Narwi Zakochana hrabina
  W dolinie Narwi Zakochana hrabina
  42,00 zł Special Price 29,48 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,00 zł
 7. Jedno życie wystarczy T.1 Nie czas na miłość
  Jedno życie wystarczy T.1 Nie czas na miłość
  39,90 zł Special Price 26,36 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
 8. Pora na przyszłość
  Pora na przyszłość
  42,90 zł Special Price 25,95 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,90 zł
 9. Scenariusz z życia
  Scenariusz z życia
  36,90 zł Special Price 22,31 zł Najniższa cena z 30 dni: 20,67 zł
 10. Alpaka czułości
  Alpaka czułości
  42,90 zł Special Price 25,95 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,90 zł
 11. Cudzy mąż Tom 2: Pragnienie
  Cudzy mąż Tom 2: Pragnienie
  44,90 zł Special Price 30,02 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,75 zł
 12. Gra w zielone
  Gra w zielone
  42,00 zł Special Price 29,21 zł Najniższa cena z 30 dni: 25,11 zł
na stronę