Opowiadania polskie

Księgarnia internetowa Vivelo.pl może poszczycić się bogatą ofertą. Wśród wielu tytułów znajdują się również polskie opowiadania — krótkie formy literackie, dla wszystkich, którzy w książce cenią zwięzłą fabułę. Jakie opowiadania polskie znajdziesz w naszej ofercie? Zapraszamy do zapoznania się z najgorętszymi tytułami.

Opowiadania polskie — krótkie historie o różnej tematyce

Opowiadania polskie to książki opisujące doświadczenia autorów. Wśród tych dzieł można znaleźć zarówno opowiadania o życiu codziennym, jak i historie fantastyczne, w których świat realny przeplata się z wyimaginowanym.

Nie brakuje historii z podróży, opowieści, których tło stanowią ważne wydarzenia historyczne oraz takich, w których każdy czytelnik znajdzie cząstkę siebie. Polskie opowiadania nie tylko bawią, ale również zmuszają do refleksji nad największymi życiowymi prawdami. Zapraszają czytelnika do odkrywania różnorodnych odcieni ludzkiego losu oraz poznania potęgi ludzkiej wyobraźni.

Wśród wielu tytułów znajdą się również polskie opowiadania, które są refleksją nad rodzimą historią, kulturą oraz obyczajami. Ukazują one różne epoki i konteksty społeczne, niejednokrotnie bazując na metaforyce i symbolice charakterystycznej dla naszego kraju.

Polskie opowiadania, które trzeba znać

Wśród wielu tytułów należy wymienić "Opowiadania" Tadeusza Borowskiego. Stanowią one wyjątkowe i prawdziwe świadectwo człowieka dotkniętego tragedią, jaką jest wojna. Autor będący więźniem obozu koncentracyjnego, przedstawia w swoich dziełach szczery obraz rzeczywistości naznaczonej okrucieństwem i brutalnością. Jego historie, często przesycone mrocznymi obrazami, nie tylko pokazują obozową codzienność. Są również analizą egzystencji w skrajnych warunkach oraz moralnych dylematów, z którymi musieli się mierzyć ówcześni ludzie.

"Ostatnie historie" Olgi Tokarczuk to zbiór opowiadań, które przenikają głęboko w zakamarki ludzkiej egzystencji, zatrzymując się nad kwestiami istotnymi dla każdego człowieka. Autorka w swoich tekstach porusza różnorodne tematy, od refleksji nad życiem i śmiercią, przez zagadnienia dotyczące tożsamości i towarzyszącej jej niepewności, aż po relacje międzyludzkie. Każde opowiadanie to osobna podróż, która prowadzi czytelnika przez różnorodne światy, pełne niezwykłych postaci i sytuacji.

Najpopularniejsze opowiadania polskich autorów

Od dziesięcioleci książki Stanisława Lema cieszą się niesłabnącą popularnością. Polskie opowiadania tego autora to fascynujące podróże przez niezwykłe światy science-fiction. W swoich dziełach Lem eksploruje nie tylko kosmiczne horyzonty, ale również najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki i problemy społeczeństwa. Jego opowiadania zachwycają oryginalnymi koncepcjami technologicznymi i naukowymi, stawiają pytania o naturę ludzkiego istnienia oraz etykę postępu.

Pisząc o polskich opowiadaniach, nie sposób nie wspomnieć o klasykach. Prus, Konopnicka czy Orzeszkowa stworzyli książki, które zna każdy uczeń. Ci klasycy powieści nie tylko umiejętnie wykreowali niezapomniane historie i postacie, ale także poruszali istotne tematy społeczne i moralne.

Współczesne opowiadania polskie to książki autorów, którzy poruszają różnorodne tematy, odzwierciedlają współczesne realia społeczne, kulturowe i technologiczne. Dorota Masłowska, Michał Witkowski czy Olga Tokarczuk zdobywają uznanie w Polsce i za granicą dzięki swojej oryginalności oraz odwadze w podejmowaniu trudnych tematów. Polskie opowiadania to również nowy nurt — Łukasz Orbitowski czy Małgorzata Rejmer. Wnoszą oni do literackiego krajobrazu freski z życia współczesnych Polaków.

 

 

Więcej

Opowiadania polskie - książki

(209)

Sortuj:
 1. Opowiadania
  Opowiadania
  27,95 zł Special Price 15,28 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 16,39 zł
 2. Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli
  Proszę państwa do gazu. Ludzie, którzy szli
  10,89 zł Special Price 6,75 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7,22 zł
 3. Dziwna przyjaźń
  Dziwna przyjaźń
  35,00 zł Special Price 20,78 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 35,00 zł
 4. Proszę państwa do gazu i inne opowiadania
  Proszę państwa do gazu i inne opowiadania
  54,90 zł Special Price 32,90 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,41 zł
 5. Ostatnie historie
  Ostatnie historie
  48,00 zł Special Price 31,33 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,03 zł
 6. Punkt wspólny
  Punkt wspólny
  47,99 zł Special Price 33,38 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,99 zł
 7. Wybraniec losu
  Wybraniec losu
  49,00 zł Special Price 34,29 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,62 zł
 8. Brzezina i inne opowiadania
  Brzezina i inne opowiadania
  52,00 zł Special Price 34,45 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 52,00 zł
 9. Jest krew ...
  Jest krew ...
  43,00 zł Special Price 26,23 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 43,00 zł
 10. Miłość z widokiem na morze
  Miłość z widokiem na morze
  39,90 zł Special Price 24,76 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
 11. Spragnieni seksu
  Spragnieni seksu
  20,00 zł Special Price 12,49 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20,00 zł
 12. Listopad
  Listopad
  28,00 zł Special Price 17,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 28,00 zł
na stronę