Erotyk, literatura erotyczna

Już od czasów starożytnych w sztuce pojawiają się odwołania do miłości fizycznej. Nagie ciało, dotyk i namiętność są motywem, który można znaleźć między innymi w malarstwie, rzeźbiarstwie czy literaturze. Książki poruszające temat erotyki opowiadają nie tylko o intymnych stosunkach, ale również o emocjach i pasji, dlatego mogą być naprawdę wciągające. Sprawdź, jaki wybór powieści erotycznych oferujemy w księgarni Vivelo!

Czym cechuje się literatura erotyczna?

Książki o tematyce erotycznej w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Z pewnością jest to spowodowane rosnącą otwartością dotyczącą intymnej sfery życia. Strefa erotyczna przestaje być tematem tabu, dzięki czemu chętniej sięgamy po literaturę, która często porusza tematykę cielesności i namiętnych romansów, ale może również po prostu opowiadać historie o miłości. Powieści z tego gatunku mogą rozbudzić wyobraźnię, pomóc przełamać swoje bariery i skłonić do próbowania nowych rzeczy.

Rozbudowane wątki erotyczne można znaleźć w pozycjach, które można przypisać również do innych kategorii. Spotkać można na przykład książki erotyczno-fantasy, w których relacje miłosne zachodzą w baśniowym świecie, czy bazujące na fabułach sensacyjnych i kryminalnych. Daje to możliwość lepszego zanurzenia się w świat książki i poznanie postaci z różnych stron, dzięki czemu fabuła bywa naprawdę ciekawa!

Erotyki nie są wytworem dzisiejszych czasów. Można je znaleźć również wśród kanonu światowej literatury – doskonałym przykładem może być „Lolita” Vladimira Nabokova. Powieść tak bardzo zapisała się w popkulturze, że od imienia tytułowej bohaterki utworzony został rzeczownik powszechnie używany do określenia młodej dziewczyny, która wykorzystuje swoje wdzięki. Zarówno tę książkę, popularne pozycje, takie jak „Ciemniejsza strona Greya” E.L. James, jak i wiele innych powieści polskich i zagranicznych autorów, znajdziesz w księgarni online Vivelo.

Książki erotyczne podbijają rynek polski

Po komercyjnym sukcesie powieści erotycznych Blanki Lipińskiej, które doczekały się nawet filmowych ekranizacji, w naszym kraju wzrosło zainteresowanie tym gatunkiem. Książki te zyskały ogromny rozgłos i spopularyzowały gatunek, chociaż wywołały wiele kontrowersji, a opinie na temat ich literackiej wartości są podzielone.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi bestsellery Blanki Lipińskiej, na przykład „Ten dzień” czy „365 dni” oraz powieści erotyczne Anny Kasiuk i Emilii Szelest. Możesz również zdecydować się na pojedyncze pozycje lub cały cykl książek polskiej pisarki publikującej pod pseudonimem K. N. Haner. Chociaż wiele kobiet woli historie, których autorkami są panie, zwróć także uwagę na książki erotyczne autorów takich jak Seweryn Sroka pozwolą Ci poznać męskie spojrzenie na świat romansów.

W dobrych księgarniach takich jak Vivelo dostępnych jest wiele powieści erotycznych w języku polskim. Odpowiadając na potrzeby rynku, niejedno wydawnictwo zdecydowało się przetłumaczyć i wydać w Polsce erotyki zagranicznych autorów nie tylko te, które odniosły sukces w innych krajach, ale również mniej popularne tytuły. Dzięki temu wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego z pewnością znajdziesz w tej kategorii coś dla siebie.

Jeśli chcesz kupić książkę erotyczną, polecamy skorzystanie z oferty naszej księgarni. Duży wybór sprawi, że z pewnością znajdziesz produkt odpowiedni dla Ciebie. Jesteśmy przekonani, że szybka wysyłka oraz ciekawe promocje sprawią, że będziesz bardzo zadowolony z zakupów. Koniecznie sprawdź propozycje księgarni Vivelo!

Więcej

Książki erotyczne

(92)

Sortuj:
 1. Zabójcza obsesja
  Zabójcza obsesja
  39,99 zł Special Price 9,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 2. Słodki tatuś
  Słodki tatuś
  39,99 zł Special Price 14,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 3. Okrutna obsesja
  Okrutna obsesja
  39,99 zł Special Price 9,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 4. Jeden rok, jeden dzień
  Jeden rok, jeden dzień
  29,99 zł Special Price 9,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł
 5. Siedem i pół nocy
  Siedem i pół nocy
  26,99 zł Special Price 9,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,99 zł
 6. Grzeszna i święta
  Grzeszna i święta
  34,99 zł Special Price 9,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
 7. Sto dwadzieścia dni Sodomy czyli szkoła libertynizmu
  Sto dwadzieścia dni Sodomy czyli szkoła libertynizmu
  49,90 zł Special Price 29,88 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 8. Sex/Love
  Sex/Love
  34,90 zł Special Price 21,16 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
 9. Sex/Man
  Sex/Man
  34,90 zł Special Price 21,16 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
 10. Zaklinanie węży w gorące wieczory
  Zaklinanie węży w gorące wieczory
  44,90 zł Special Price 26,65 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 11. Nienasycona
  Nienasycona
  39,90 zł Special Price 27,75 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
 12. Julietta. Powodzenie występku
  Julietta. Powodzenie występku
  49,90 zł Special Price 29,60 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
na stronę