Książki dla dzieci 6 lat

Dzieci w wieku sześciu lat nadal mają w sobie ogromną ciekawość świata, ale w przeciwieństwie do maluchów, potrafią skupić swoją uwagę na dłużej. Książki odpowiednie dla sześciolatków powinny nie tylko rozbudzać wyobraźnię i kreatywność, ale również być dla najmłodszych czytelników ciekawe pod względem treści i zachęcające wizualnie. Jeśli szukasz takich książek dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź propozycje naszej księgarni internetowej Vivelo!

Książki edukacyjne dla sześciolatków połączenie nauki i zabawy

Warto pamiętać o tym, że dzieci powtarzają wzorce, które obserwują w domu. Jeśli zamiast oglądania telewizji wybierasz relaks z lekturą, jest duża szansa, że również Twoje dziecko będzie chętnie sięgało po książki. Wspólne czytanie od najmłodszych lat sprzyja budowaniu więzi z dzieckiem i może być doskonałym elementem wieczornej rutyny. Polecamy klasyczne baśnie i współczesne bajki, które pozwolą Wam przenieść się do innego świata – kupisz je w naszej internetowej księgarni!

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze książek wspierających naukę czytania jest dopasowanie ich poziomu do umiejętności dziecka. Pamiętaj, że zbyt trudna lektura może zniechęcić dziecko, podczas gdy zbyt łatwa może być dla niego po prostu nudna. Aby nauczyć dziecko czytać, warto sięgać po książki, które są nieco trudniejsze od obecnego poziomu czytania dziecka. Dlaczego? Po to, by stymulować jego rozwój, ale jednocześnie nie przytłoczyć go długą, pełną niezrozumiałych słów fabułą.

Na co zwrócić uwagę wybierając książki do nauki czytania?

Rynek książek dla najmłodszych jest obecnie ogromny! Dla dzieci w wieku 6 lat, które dopiero rozpoczynają samodzielne czytanie, dobrym wyborem będą zbiory krótkich opowiadań. Dostosowany do poziomu rozwojowego dziecka, przystępny język, atrakcyjny sposób wydania oraz kolorowe ilustracje zachęcą młodych czytelników do sięgania po książki dla dzieci.

Niewątpliwie bardzo ważna jest również sama tematyka. Dzieci z pewnością wciągnie fabuła pełna magii i zjawisk nadprzyrodzonych. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrane tytuły odpowiadały zainteresowaniom, jakie ma Twoja pociecha. Miłośnikom fauny przypadną do gustu historie, których bohaterami są zwierzęta, a dzieci, które lubią podróże i przygodę w każdej postaci z przyjemnością będą czytać opowieści o odkrywcach i poszukiwaczach skarbów.

Koniecznie zadbaj o to, aby książki dla 6-latka miały właściwy dla niego stopień trudności. Zbyt skomplikowane słownictwo i nieadekwatny do wieku czytelnika styl pisania, może wzbudzić w dziecku niechęć do literatury. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na bardzo proste opowiadania, dziecko będzie znudzone i nie będzie czerpać przyjemności z lektury. W księgarni Vivelo stworzyliśmy kategorię „Do 6 lat” znajdziesz w niej pozycje, które sprawdzą się świetnie dla dzieci w tym wieku.

Podstawy nauki pisania książki, które pomagają kształtować umiejętności

Większość 6-latków ma za sobą już pierwsze próby pisania – potrafią zapisać swoje imię czy proste słowa, takie jak mama czy tata. Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku rozwijać tę umiejętność, koniecznie sprawdź nasze propozycje. Oferujemy książeczki, które przez zabawę pomogą Twojemu dziecku w nauce.

W księgarni Vivelo znajdziesz zarówno pozycje cieszące się dużą popularnością, jak i bardziej niszowe produkty. Sprawdź polecane książki dla dzieci dostępne w księgarni Vivelo – jesteśmy przekonani, wybierzesz z naszej oferty produkty, które spełnią Twoje oczekiwania!

Więcej

Książki dla dzieci do 6 lat

(2188)

Sortuj:
 1. Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
  Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
  59,99 zł Special Price 36,24 zł Najniższa cena z 30 dni: 59,99 zł
 2. Bluey. Plaża. Moja czytanka
  Bluey. Plaża. Moja czytanka
  19,99 zł Special Price 15,07 zł Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
 3. Tatusiu czy dziesięć to dużo?
  Tatusiu czy dziesięć to dużo?
  39,90 zł Special Price 26,06 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
 4. Pucio na wsi Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci
  Pucio na wsi Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci
  59,90 zł Special Price 36,48 zł Najniższa cena z 30 dni: 59,90 zł
 5. Self-Regulation Nie ma niegrzecznych dzieci
  Self-Regulation Nie ma niegrzecznych dzieci
  49,99 zł Special Price 34,23 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł
 6. Wielka księga zadań przedszkolaka
  Wielka księga zadań przedszkolaka
  37,50 zł Special Price 25,08 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,61 zł
 7. Kicia Kocia nie może zasnąć
  Kicia Kocia nie może zasnąć
  9,90 zł Special Price 8,62 zł Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
 8. Reksio. Wielka księga przygód
  Reksio. Wielka księga przygód
  64,90 zł Special Price 40,28 zł Najniższa cena z 30 dni: 64,90 zł
 9. Jadzia Pętelka idzie na piknik
  Jadzia Pętelka idzie na piknik
  29,99 zł Special Price 18,64 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,99 zł
 10. Staś Pętelka Przeprowadzka
  Staś Pętelka Przeprowadzka
  29,99 zł Special Price 18,13 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,99 zł
 11. Kicia Kocia i straszna burza
  Kicia Kocia i straszna burza
  9,90 zł Special Price 8,62 zł Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
 12. Bing Bajki 5 minut przed snem 2
  Bing Bajki 5 minut przed snem 2
  39,99 zł Special Price 27,55 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł
na stronę