Książki biograficzne, biografie znanych ludzi

W internetowej księgarni Vivelo znajdzie coś dla siebie każdy miłośnik inspirujących historii. Oferowany przez nas szeroki wybór biografii znanych i cenionych na całym świecie osób pozwoli znaleźć Ci opowieść, która poruszy Twoje serce, pobudzi do refleksji i działania. Przyjrzyj się bliżej życiu ikon popkultury, artystów, wspaniałych myślicieli, wynalazców czy bohaterów narodowych – wybieraj spośród blisko 2000 tytułów!

Książki biograficzne, jako literatura faktu

Dostępne w Vivelo najlepsze biografie, autobiografie i wywiady nie bez przyczyny cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Te książki to nie tylko zapisy losów poszczególnych jednostek, ale również wędrówki przez historię, epoki, społeczeństwa i różne aspekty kultury, ukazujące kluczowe wydarzenia, przemiany i rewolucje.

Biografie zaliczają się do jednego z najpopularniejszych gatunków literackich na świecie, jakim jest literatura faktu. Stanowią fascynującą mieszankę ludzkich doświadczeń, uczuć i emocji z podłożem historycznym, prezentując nie tylko wielkie sukcesy, ale również trudności, zmagania i chwilowe upadki głównej postaci. Niejednokrotnie tego typu historie stawały się punktem zapalnym konfliktów lub kontrowersji – dotykając intymnych zdarzeń lub opierając historię na niepotwierdzonych przesłankach.

Książki biograficzne, jako literatura faktu przybliżają czytelnikowi kontekst społeczny, polityczny i kulturowy, który ukształtował życie i wpłynął na wybory znanych osób. Czytając ten gatunek literacki, łatwiej przyswajamy nowe informacje, poszerzamy swoje perspektywy, rozumiemy mechanizmy kierujące światem, a także mamy okazję odnaleźć i opracować nasz własny światopogląd.

Biografie znanych ludzi — to musisz przeczytać!

Na które biografie i autobiografie warto zwrócić uwagę? Ciężko przytoczyć pojedyncze tytuły, wszystko zależy, czego Ty, jako czytelnik szukasz i co lubisz.

Życie sławnych ludzi to nie tylko źródło wartościowej rozrywki czy ciekawostek, ale także inspiracji i motywacji do działania. To właśnie dzięki książkom biograficznym możemy odnaleźć uniwersalny przepis na sukces i nauczyć się w pełni wykorzystywać swoje możliwości.

Jeśli jesteś fanem Harry’ego Pottera, nie możesz przejść obojętnie obok „Po drugiej stronie różdżki”, autorstwa Toma Felton’a. Aktor wcielający się w rolę Malfoy’a opowiada o całym procesie powstawania ekranizacji, jak odnalazł się w świecie Hollywood i w jaki sposób znalazł równowagę pomiędzy magicznym światem a szarą rzeczywistością.

Bardzo poruszającą grupą biografii i autobiografii są opowieści i wspomnienia o zasłużonych w czasie wojny Polakach. Należą do nich np. „Marek Edelman. Bóg Śpi” oraz „Edelman. Życie. Do końca”, które opracował Witold Bereś oraz Krzysztof Burnetko na podstawie poruszających rozmów z Markiem Edelmanem, ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim. Te pozycje to nie tylko zapis życia, to przede wszystkim piękne świadectwo życia oraz rozprawa moralna i filozoficzna niestereotypowego człowieka doświadczonego przez życie.

Polecani autorzy w kategorii biografie

Wartość biografii tworzą nie tylko sami jej bohaterowie, ale również, a nawet przede wszystkim, spisujący je autorzy. Wśród topowych nazwisk biografów nie sposób nie wymienić Waltera Isaacson’a, znanego z obszernej biografii Steve'a Jobsa, Elona Musk’a czy Einsteina. Warto również zapoznać się z dorobkiem Katarzyny Kubisiowskiej, polskiej pisarki literatury faktu, która opisała m.in. biografię Kory czy Jerzego Vetulaniego, wybitnego neurobiologa, ateisty, prowokatora i zwolennika legalizacji marihuany.

Więcej

Książki biograficzne

(2233)

Sortuj:
 1. Zielone światła
  Zielone światła
  49,90 zł Special Price 27,87 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
 2. Szklane ptaki
  Szklane ptaki
  44,99 zł Special Price 31,29 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,99 zł
 3. Książka moich wspomnień
  Książka moich wspomnień
  64,90 zł Special Price 36,28 zł Najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
 4. Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz
  Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz
  59,99 zł Special Price 50,23 zł Najniższa cena z 30 dni: 59,99 zł
 5. Ten drugi
  Ten drugi
  64,90 zł Special Price 36,28 zł Najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
 6. Złota dama
  Złota dama
  64,99 zł Special Price 44,50 zł Najniższa cena z 30 dni: 64,99 zł
 7. Marzenie o pięknie Jak Estée Lauder zbudowała imperium i stała się legendą
  Marzenie o pięknie Jak Estée Lauder zbudowała imperium i stała się legendą
  49,90 zł Special Price 27,87 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
 8. Się żyje Kora Biografia
  Się żyje Kora Biografia
  69,99 zł Special Price 47,93 zł Najniższa cena z 30 dni: 69,99 zł
 9. Urban. Biografia
  Urban. Biografia
  69,99 zł Special Price 47,93 zł Najniższa cena z 30 dni: 69,99 zł
 10. Synek księdza Kaczkowskiego
  Synek księdza Kaczkowskiego
  54,99 zł Special Price 36,48 zł Najniższa cena z 30 dni: 54,99 zł
 11. Anna Wintour
  Anna Wintour
  59,90 zł Special Price 33,49 zł Najniższa cena z 30 dni: 35,88 zł
 12. Franciszek Pieczka
  Franciszek Pieczka
  54,90 zł Special Price 32,31 zł Najniższa cena z 30 dni: 54,90 zł
na stronę