Książki reportaże, reportaże podróżnicze

Lubisz czytać porywające, dobrze napisane reportaże, będące jednocześnie źródłem wiedzy i inspiracji? W internetowej księgarni Vivelo czeka na Ciebie szeroki wybór bestsellerowych tytułów, które wyszły spod pióra utalentowanych autorów. Dzięki nim poznasz nie tylko prawdziwe zbrodnie, wciągające opowieści oparte na faktach, ale także wyruszysz w podróż po bliskim wschodzie! Nasze zbiory wpiszą się w gusta każdego czytelnika.

Reportaże, czyli odmiana literatury faktu

Literatura faktu, a konkretnie reportaż należy do jednego z najbardziej poczytnych gatunków. Łączy on w sobie nie tylko suche sprawozdanie i dokumentację faktów, lecz również bardzo dobrze zbudowaną narrację, która przenosi czytelnika w miejsca rzeczywistych wydarzeń. Ukazuje ich przebieg z perspektywy autora, który często staje się nie tylko obserwatorem, ale również uczestnikiem opisywanych sytuacji.

Dobrze napisany reportaż angażuje czytelnika poprzez wzbudzanie emocji, oddawanie panującej atmosfery oraz trafne komentarze. Autor staje się swoistym przewodnikiem, który otwiera przed nami nowe horyzonty i perspektywy patrzenia na świat oraz oddaje głos bohaterom historii, które opowiada.

W kategorii reportaży znajdziemy różnorodność tematów – m.in. książki dotyczące społecznych i politycznych problemów i wydarzeń historycznych, po relacje z podróży w najdalsze zakątki świata. Jako literatura faktu, reportaż często porusza ważne społecznie tematy, ukazuje prawdę, odmienność kulturową oraz obnaża niejednokrotnie okrutną i trudną rzeczywistość, z jaką muszą mierzyć się ludzie żyjący w innych zakątkach świata.

Wzbogacony o piękne fotografie, wypowiedzi ludzi, ich myśli i komentarze autora, reportaż może stać się niepowtarzalnym doświadczeniem czytelniczym, pokazującym prawdziwe życie i realne problemy.

Reportaże podróżnicze — odkrywaj świat z literaturą

Dość ciekawą odmianą reportażu, która warto przeczytać jeśli interesują nas inne państwa i kultury, są pozycje podróżnicze. Ich autorzy zabierają czytelników w pełną ciekawostek podróż, wspólnie przemierzając dzikie tropikalne lasy, bezkresne pustynie, ogromne stolice i zabytkowe budowle z przeszłości.

Nie ma tu miejsca na suche fakty czy wiejące nudą opisy wydarzeń. Reportaż podróżniczy to gatunek, który często przybiera formę dziennika lub opowiadania, posiada barwną narrację, komentarze autora, wywiady z lokalną społecznością i ciekawostki, o których nie przeczytamy w przewodnikach.

Lokalne zwyczaje, wierzenia, potrawy, kultura – to i dużo więcej przekazują autorzy reportażu czytelnikom, wzbudzając w nich ciekawość poznawania świata i otwierając na nowe perspektywy.

Jeśli jesteś gotowy na niezapomnianą podróż, koniecznie zapoznaj się z tym co napisał Wojciech Cejrowski, Martyna Wojciechowska czy Beata Pawlikowska.

Polecane książki zagranicznych autorów

Reportaż obfituje w znane na całym świecie nazwiska autorów, którzy spisują historię i dzieje, tworząc porywającą opowieść. Poza polskim rynkiem, dużą popularnością wśród czytelników księgarni internetowej Vivelo, cieszą się książki zagraniczne.

Klasyka, która każdy powinien znać to przede wszystkim Viktor Frankl i jego książka "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Austriacki psychiatra i więzień obozu koncentracyjnego, dzieli się w niej swoim osobistym doświadczeniem i refleksjami na temat sensu życia i przetrwania w ekstremalnych warunkach obozu koncentracyjnego.

Jeśli fascynują Cię opętania, nawiedzenia i inne paranormalne zjawiska, nie możesz przejść obojętnie obok reportażu Ed i Lorraine Warren "Opętania. Historie Prawdziwe". Najsłynniejsi demonolodzy na świecie dokumentują w nim prawdziwe przypadki zdarzeń nie z tego świata, które stały się inspiracją dla bijących rekordy popularności filmów i książek.

Więcej

Książki reportaże

(848)

Sortuj:
 1. Chłopki Opowieść o naszych babkach
  Chłopki Opowieść o naszych babkach
  64,90 zł Special Price 38,88 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,19 zł
 2. Odrzania
  Odrzania
  54,99 zł Special Price 38,24 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 54,99 zł
 3. Kobieta która widziała zombie Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem
  Kobieta która widziała zombie Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem
  59,99 zł Special Price 28,57 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 28,91 zł
 4. Biuro Przeczuć
  Biuro Przeczuć
  49,90 zł Special Price 29,90 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 5. Źli Żydzi
  Źli Żydzi
  56,90 zł Special Price 34,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 56,90 zł
 6. Z miłości? To współczuję
  Z miłości? To współczuję
  44,90 zł Special Price 24,83 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23,94 zł
 7. Stulecie chirurgów
  Stulecie chirurgów
  59,99 zł Special Price 41,08 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,99 zł
 8. Pogo
  Pogo
  39,00 zł Special Price 22,13 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,00 zł
 9. Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości
  Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości
  44,90 zł Special Price 24,83 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23,94 zł
 10. Głusza
  Głusza
  49,00 zł Special Price 27,79 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,00 zł
 11. Po tamtej stronie
  Po tamtej stronie
  Ocena:
  100%
  49,90 zł Special Price 30,44 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 12. Pudło
  Pudło
  54,90 zł Special Price 30,37 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,29 zł
na stronę