Fantastyka dla dzieci – najlepsze książki fantasy dla dzieci

Książki fantastyczne to niezwykle bogaty gatunek literacki, który otwiera drzwi do magicznych światów pełnych przygód, tajemnic i niezwykłych stworzeń. Lektury science fiction dla młodych czytelników nie tylko rozbudzają wyobraźnię i kreatywność, ale także uczą wartościowych lekcji o odwadze, przyjaźni, współpracy oraz akceptacji. Wejdź do alternatywnego świata wraz z lekturami fantasy dla nastolatków dostępnymi w księgarni internetowej Vivelo.

Czym cechuje się fantastyka dla dzieci?

Fantastyka charakteryzuje się szeregiem elementów, które sprawiają, że jest to niezwykle popularny i wartościowy nurt literatury dla najmłodszych czytelników. W centrum fabuły zazwyczaj znajdują się ekscytujące przygody głównych bohaterów. Młodzi czytelnicy często wyruszają w podróż, aby odkryć sekrety, pokonać przeciwności losu i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Książki fantasy zawierają ukryty przekaz moralny, uczący dziecko odwagi, przyjaźni, współpracy, empatii, oraz wartościowania dobra i zła. Młodzi czytelnicy mogą w łatwy sposób identyfikować się z bohaterami i czerpać z ich przykładów. Postaciami książek fantasy są smoki, jednorożce i inne istoty nadprzyrodzone. Dzięki temu dziecko rozwija wyobraźnię i kreatywność, poznaje także świat, który jest zupełnie odmienny od rzeczywistości.

Dobre książki fantastyczne dla dzieci – od tego zacznij!

Wiele lektur o tematyce fantasy zawiera motyw, jakim jest walka dobra ze złem. Szybka akcja i ciekawi bohaterowie to podstawowe elementy dobrej fantastyki. Jeśli chcesz zapoznać dziecko z magicznym światem, wybierz lektury, które znajdziesz w księgarni internetowej Vivelo – ,,Kapelusz opowieści", ,,Co jedzą czarownice", ,,Banda szalonych obozowiczów" czy ,,Kwiatokosy" to tylko niektóre tytuły, które przeniosą dziecko do świata czarów. Wszystkim z pewnością znana jest również seria ,,Opowieści z Narnii", która opowiada o niesamowitych przygodach czwórki rodzeństwa.

Najlepsi autorzy książki fantasy dla dzieci – poznaj magiczny świat wyobraźni

Powieści fantastyczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci to pełnia niezwykłych talentów literackich, których książki zachwycają i inspirują do odkrywania magicznych światów wyobraźni. Jedną z ważniejszych autorek książek fantasy jest J.K. Rowlingpisarka serii książek o Harrym Potterze, które stały się ikoną literatury dziecięcej. Rowling stworzyła niezwykły świat Hogwartu, w którym magia splata się z przygodami i przyjaźnią. Kolejną ikoną jest C.S. Lewis, czyli twórca wspomnianej wcześniej serii ,,Opowieści z Narnii", które przenoszą czytelników do krainy Narnii, gdzie magia, przygoda i mądrość mieszają się w fascynującej opowieści o walce dobra ze złem.

,,Felix, Net i Nika" to popularna seria książek dla dzieci autorstwa Rafała Kosika. Akcja rozgrywa się w świecie pełnym tajemnic i przygód, gdzie trójka głównych bohaterów przeżywa niezwykłe historie. Posiadają oni zdolność komunikacji za pomocą telepatii. Dzięki tej umiejętności są w stanie wspólnie rozwiązywać zagadki i pokonywać przeciwności. Cykl to nie tylko niesamowite wydarzenia i intrygi, ale także ciepła relacja między postaciami i ukazanie codziennych problemów i radości młodego pokolenia. Książki są pełne humoru, przygód i emocji, co sprawia, że stanowią doskonałą rozrywkę dla młodych czytelników.

Fantastyka dla dzieci to niezwykle inspirujący gatunek literatury, który nie tylko bawi i ciekawi, ale także przekazuje wartościowe lekcje życiowe. To właśnie dzięki przygodom bohaterów, odbiorcy mogą zrozumieć, jak ważne jest stawianie czoła trudnościom i wspieranie się nawzajem w dążeniu do celu. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą książek fantasy dla dzieci dostępną w księgarni internetowej Vivelo i do wspólnej podróży w magiczny świat wyobraźni.

Więcej

Książki fantastyczne dla dzieci

(22)

Sortuj:
 1. Jasny Gwint
  Jasny Gwint
  44,90 zł Special Price 27,38 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 2. Giganci. Siegfried. Tom 2
  Giganci. Siegfried. Tom 2
  29,99 zł Special Price 20,05 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł
 3. Światła Północy Siostry wrony.Tom 3
  Światła Północy Siostry wrony.Tom 3
  49,99 zł Special Price 33,42 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 zł
 4. Co jedzą czarownice?
  Co jedzą czarownice?
  39,90 zł Special Price 24,34 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
 5. Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4
  Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4
  39,99 zł Special Price 26,74 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 6. Giganci Bora i Leap Tom 3
  Giganci Bora i Leap Tom 3
  29,99 zł Special Price 20,05 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł
 7. Światła Północy Uczennica Wyroczni Tom 2
  Światła Północy Uczennica Wyroczni Tom 2
  39,99 zł Special Price 26,74 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 8. Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4
  Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4
  49,99 zł Special Price 33,42 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 zł
 9. Felix, Net i Nika oraz Zero Szans
  Felix, Net i Nika oraz Zero Szans
  48,00 zł Special Price 33,08 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48,00 zł
 10. Czarolina Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! Tom 1
  Czarolina Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! Tom 1
  44,99 zł Special Price 30,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,99 zł
 11. Supersi Bohaterowie Tom 2
  Supersi Bohaterowie Tom 2
  39,99 zł Special Price 26,74 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 12. Czarolina Pan wyspy Vorn Tom 5
  Czarolina Pan wyspy Vorn Tom 5
  44,99 zł Special Price 30,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,99 zł
Strona
na stronę