Romans - książki romantyczne

Dobry romans to książka, która porusza emocje i wzrusza. Chociaż opowieści o wielkiej miłości nie zawsze kończą się szczęśliwym zakończeniem, dostarczają czytelnikom wielu wrażeń. Wciągające historie pozwolą Ci na chwilę zapomnienia i oderwania się od rzeczywistości. Choć romantyczne powieści wydają się literaturą odpowiednią przede wszystkim dla kobiety, z pewnością doceni je również niejeden wrażliwy mężczyzna. Jeśli szukasz książek, których czytanie będzie dla Ciebie świetną rozrywką, koniecznie sprawdź propozycje księgarni online Vivelo w kategorii romanse!

Czym są książki romantyczne? Serce i emocje na kartach romansów

Książką romantyczną można nazwać każdą literaturę, która przenosi nas w świat pasji, namiętności i miłosnych uniesień. W tej kategorii mogą znaleźć się zarówno wzruszające powieści, literaturę obyczajową, jak i bardziej pikantne pozycje o nieco erotycznym charakterze. Najważniejszym motywem, który łączy ze sobą wszystkie romanse, jest dominujący wątek miłosny.

Literatura romantyczna porusza temat uczucia łączącego bohaterów. Zwykle ich losy są skomplikowane i stają się głównym wątkiem, wokół którego zbudowana jest cała fabuła. Aby odpowiednio przedstawić emocje postaci, często opisywane są ich wewnętrzne rozterki i przemyślenia. Dzięki temu możemy dobrze poznać ich motywacje i sposób myślenia, poznać co znaczy dla nich miłość. Co za tym idzie, bohaterowie stają się czytelnikowi bliscy. Ich przeżycia i problemy dogłębnie poruszą Twoje emocje, co sprawi, że książka zabierze Cię do swojego świata i pozwoli zapomnieć o codzienności.

Literatura obyczajowa, a romanse różnice i podobieństwa

Romanse wyróżniają się spośród innych gatunków literackich tym, że ich głównym tematem jest miłość. W zależności od tego, jak poprowadzona jest historia, mogą jednak przenikać się z innymi gatunkami, takimi jak na przykład biografia czy obyczajówka. Dobry romans przede wszystkim wywołuje u czytelnika uczucia związane z historią bohaterów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poruszał również inne wątki.

Literatura obyczajowa wyróżnia się tym, że nakreśla tło historyczne i społeczne opowieści, skupiając się na codziennym życiu bohaterów. Przedstawia prawdziwy świat, w którym nie występują elementy fantastyczne. Z kolei romanse mogą być osadzone w różnych realiach i czerpać z innych gatunków, takich jak fantasy czy literatura przygodowa.

Niezapomniane romanse, które musisz przeczytać

Staramy się, aby w naszej księgarni można było kupić najbardziej poczytne książki, polskie i światowe bestsellery. Z pewnością coś dla siebie znajdą u nas również osoby, które cenią sobie autorki klasycznych romansów, takie jak Jane Austen czy siostry Bronte.

Ponieważ łatwiej jest identyfikować się z bohaterami w zbliżonym do czytelnika wieku, dla młodszych kobiet i nastolatek przygotowaliśmy pozycje, które opowiadają historie ich rówieśniczek. Polecamy tytuły takie jak „P.S. I love you” czy trylogia „Moon” polskiej autorki Weroniki Schmidt. Dla nastolatek odpowiednie będą również klasyki gatunku, które opowiadają raczej o uczuciach niż o erotyce.

Ofertę Vivelo cały czas uzupełniamy o nowe pozycje polskich i zagranicznych autorów znajdziesz je w zakładce nowość. Jeśli interesuje Cię najniższa cena, koniecznie zajrzyj do działu promocje. Z pewnością znajdziesz u nas interesujące dla Ciebie tytuły, a szybka realizacja zamówień i wysoka jakość obsługi klienta sprawią, że będziesz zadowolony z naszych usług zachęcamy do zakupów w naszej księgarni!

Więcej

Książki romanse i powieści romantyczne

(1114)

Sortuj:
 1. Wszystkie kolory nieba
  Wszystkie kolory nieba
  39,99 zł Special Price 25,00 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł
 2. Większy kawałek nieba
  Większy kawałek nieba
  39,99 zł Special Price 28,92 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł
 3. A jeśli spróbujemy?
  A jeśli spróbujemy?
  49,99 zł Special Price 19,99 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł
 4. W sieci pożądania
  W sieci pożądania
  42,90 zł Special Price 25,25 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,90 zł
 5. Oświadczyny
  Oświadczyny
  42,90 zł Special Price 29,84 zł Najniższa cena z 30 dni: 42,90 zł
 6. Start a Fire Runda druga
  Start a Fire Runda druga
  49,90 zł Special Price 28,15 zł Najniższa cena z 30 dni: 32,09 zł
 7. Wystarczy kochać
  Wystarczy kochać
  39,90 zł Special Price 22,34 zł Najniższa cena z 30 dni: 23,64 zł
 8. Jej bohater
  Jej bohater
  42,90 zł Special Price 26,63 zł Najniższa cena z 30 dni: 25,01 zł
 9. Ten, którego poskromię
  Ten, którego poskromię
  44,90 zł Special Price 27,86 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
 10. Kapitan Ross
  Kapitan Ross
  47,90 zł Special Price 33,32 zł Najniższa cena z 30 dni: 28,48 zł
 11. W dolinie Narwi Zakochana hrabina
  W dolinie Narwi Zakochana hrabina
  42,00 zł Special Price 29,21 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,92 zł
 12. Aktor Gra zmysłów Faceci do wynajęcia Tom 4
  Aktor Gra zmysłów Faceci do wynajęcia Tom 4
  39,90 zł Special Price 23,26 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
na stronę