Książki historyczne

Książki historyczne to zazwyczaj rozbudowane powieści, których fabuła toczy się na tle ważnych wydarzeń. Autorzy często wykorzystują ten format, aby przybliżyć czytelnikom przeszłość w sposób przystępny i angażujący emocjonalnie. Sprawdź ofertę naszej księgarni online Vivelo i wybierz wciągającą lekturę na długie wieczory.

Książki historyczne – jaką tematykę najczęściej poruszają?

Ciekawe książki historyczne obejmują szeroki zakres tematów, począwszy od starożytności, aż po czasy współczesne. Skupiają się na często na życiorysach wybitnych postaci, takich jak znani władcy, dowódcy wojskowi czy intelektualiści. W zależności od kontekstu fabuła toczy się w różnych epokach historycznych, w tym w średniowieczu, renesansie, czy epoce nowożytnej.

Akcja często jest osadzona wokół ważnych wydarzeń wojennych, bitew, rewolucji lub konfliktów zbrojnych, takich jak I i II wojna światowa, wojny napoleońskie, wojny domowe, czy wojny religijne. Nie jest to zazwyczaj prawdziwa historia, natomiast niektóre publikacje bardzo mocno czerpią z autentycznych wydarzeń lub osobistych doświadczeń. Zazwyczaj pokazują także szerszy kontekst historyczny oraz wpływ zdarzeń na życie zwykłych ludzi. Dla czytelników szczególnie interesujące są lektury poruszające wątek intrygi, spisków oraz zagadek historycznych.

Pomimo że nie stanowią głównego wątku, książki historyczne często zawierają elementy miłosne i romanse, które odzwierciedlają obyczaje, normy społeczne i wyzwania miłosne charakterystyczne dla danej epoki historycznej. Skupiają się także na codziennym życiu zwykłych ludzi w danej epoce, prezentując ich obyczaje, tradycje, wyzwania i radości życia w tamtych czasach.

Najlepsze książki historyczne, które trzeba znać

W zależności od preferencji i zainteresowań, w księgarni internetowej Vivelo znajdziesz rozmaite pozycje ukazujące wciągające opowieści. Niezależnie od tego czy jest to historia świata, czy historia Polski, w naszym asortymencie z pewnością znajdziesz literaturę dla siebie.

Pierwszą polecaną książką jest "Duma i uprzedzenie" autorstwa Jane Austen. Choć jest to powieść literacka, doskonale odzwierciedla życie i obyczaje klasy wyższej w Anglii w XIX wieku, a także zawiera subtelne spostrzeżenia na temat kwestii społecznych i rodzinnych tego okresu. Innym ciekawym wyborem jest "Gniew Północy" Daniela Komorowskiego. Autor porusza wydarzenia związane w wikingami i zemstą na Karolu Wielkim. Ta lektura to bogactwo oryginalnych pomysłów, krwawych potyczek, które dostarczają czytelnikowi niezapomnianych emocji.

Jeśli natomiast fascynujesz się czasami PRL-u, wybierz książkę "Babel" Nirona Konrada. Lektura odsłania mechanizmy władzy, mówi o kulisach transformacji ustrojowej i jej celach. Ujawnia również zagadkowe źródła globalnego ładu oraz idącej za tym antyludzkiej natury.

Najpopularniejsi autorzy książek historycznych

Historia to niezwykle bogata dziedzina wiedzy inspirująca wielu twórców na przestrzeni lat. Do wybitnych polskich pisarzy w tej kategorii można z pewnością zaliczyć Elżbietę Cherezińską. Jednym z jej dzieł jest "Harda", opowiadająca o historii Piastów, a dokładniej o młodszej siostrze Bolesława Chrobrego – Świętosławie. To ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które lubią długie i wciągające sagi historyczne. Kolejnym znanym autorem jest Maciej Liziniewicz. To ceniony twórca powieści z gatunku historycznego fantasy, który napisał takie pozycje jak: "Czas pomsty", "Ciemnia" czy "Diabelski posłaniec".

Odkryj sekrety historii wraz z księgarnią online Vivelo. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię starożytność, średniowiecze, czy czasy wojenne, znajdziesz tu fascynujące lektury, które przeniosą Cię w inne epoki i miejsca. Pozwól sobie na wciągającą podróż do przeszłości.

Więcej

Książki historyczne

(1147)

Sortuj:
 1. Reder '44
  Reder '44
  39,90 zł Special Price 24,34 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
 2. Czas niesprawiedliwych
  Czas niesprawiedliwych
  44,00 zł Special Price 26,84 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,00 zł
 3. Orły imperium 16. Dzień cezarów
  Orły imperium 16. Dzień cezarów
  49,90 zł Special Price 46,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 4. Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
  Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
  44,90 zł Special Price 29,31 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27,16 zł
 5. Nadchodzi III wojna światowa
  Nadchodzi III wojna światowa
  59,90 zł Special Price 35,44 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,90 zł
 6. W pożogę
  W pożogę
  59,00 zł Special Price 36,61 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,00 zł
 7. Gniew Północy
  Gniew Północy
  44,90 zł Special Price 26,65 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 8. Wojenna miłość
  Wojenna miłość
  44,90 zł Special Price 30,02 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 9. Porządek dnia
  Porządek dnia
  39,90 zł Special Price 26,04 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,13 zł
 10. Furia wikingów
  Furia wikingów
  44,90 zł Special Price 26,90 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
 11. Pędzę jak dziki tapir
  Pędzę jak dziki tapir
  39,90 zł Special Price 23,48 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
 12. Niepołomice Zniewoleni
  Niepołomice Zniewoleni
  39,90 zł Special Price 23,48 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
na stronę