Poezja zagraniczna

Zagraniczna poezja w księgarni internetowej Vivelo to obszerny zbiór twórczości mistrzów słowa, które są dla czytelnika źródłem głębokich emocji, wzruszeń czy refleksji. Znajdziesz tu zarówno tomiki poezji należące do klasyki gatunku, jak i nowoczesne utwory, stanowiące mieszankę różnorodnych form poetyckich i stylistycznych. Szeroki wachlarz tematów i autorów, dostępnych w ofercie księgarni Vivelo z pewnością zaspokoi każde literackie podniebienie.

Poezja zagraniczna — od starożytnej Grecji po czasy współczesne

Naszą podróż rozpoczynamy od epoki starożytnej, gdzie narodziły się fundamenty poezji zachodniej. Czekają tu na nas epickie opowieści Homera, mistyczne pieśni Safony czy rozważania Arystotelesa nad naturą poezji, które są dziełem unikatowym na skalę światową.

Zahaczając o kolejne regiony geograficzne, poznamy wielkich mistrzów poezji europejskiej, takich jak Dante Alighieri, William Shakespeare czy Johann Wolfgang von Goethe. Ich dzieła należą do kanonu literatury znanej na całym świecie, której wartość artystyczna, kulturalna i przesłanie nigdy nie przeminą.

Przekraczając granicę Azji, mamy okazję zapoznać się z najstarszymi poetami kultury chińskiej, japońskiej i perskiej. Księgarnia internetowa Vivelo zapoznaje czytelnika z dziełami pisarzy takich jak Li Bai — uznawanego za jednego z największych poetów chińskich, Matsuo Bashō — najbardziej znanego twórcy haiku, czy Rumi — najwybitniejszego poety mistycznych wszech religii i wszech czasów.

Poezja zagraniczna z obszaru Ameryki Łacińskiej to z kolei, wartościowe spotkanie z twórczością takich gigantów jak Pablo Neruda czy Gabriela Mistral.

Poezje zebrane w dziale zagranicznym obejmują również współczesne głosów, które kontynuują i przekształcają tradycję literacką. Wiersze współczesnych poetów z różnych stron świata, nawiązujące do aktualnych problemów i eksperymentujące z formami ekspresji i stylistyki, stają się mostem, łączącym różne kultury, języki i epoki.

Poezja zagraniczna — te dzieła trzeba znać

W zbiorach księgarni Vivelo nie brakuje klasyków poezji światowej, których dzieła odegrały niepodważalną rolę w kształtowaniu obecnej kultury i literatury. To niezwykłe wiersze, które obnażają istotę ludzkiego doświadczenia, wywołują głębokie emocje i pobudzają wyobraźnię, przekraczając granice języka, pochodzenia i czasu. Na które utwory szczególnie warto zwrócić uwagę?

Na pierwszym miejscu trzeba wymienić "Iliadę" i "Odyseję" Homera, czyli kamienie milowe literatury światowej. "Iliada" opowiada historię wojny trojańskiej, natomiast "Odyseja" to piękna lekcja patriotyzmu. Oba ponadczasowe dzieła są pełne heroicznych czynów, mitologicznych postaci i głębokich refleksji nad ludzkimi losami.

Świat poezji nie byłby tym samym bez dzieł jednego z największych twórców epoki romantyzmu — George'a Gordon Byron'a. Spod jego pióra wyszedł m.in. poemat dygresyjny "Wędrówki Childe Harolda", w którym autor wykreował typ bohatera bajronicznego.

Najwybitniejsi poeci zagraniczni — czyj tomik poezji warto kupić?

Chcąc bliżej poznać kulturę i wrażliwość mieszkańców Azji, polecamy sięgnąć po tomik poezji "Księżyc nad Fuzhou". Wiersze umieszczone w tej antologii mają korzenie w latach 618 - 906, czyli okresie panowania dynastii Tang w Chinach. Był to czas ogromnego rozkwitu tamtejszej sztuki oraz gatunku poezji, znanego jako shi. Zbiór zawiera wiersze najwybitniejszych twórców w historii Chin, których przesłanie, pomimo upływu tysiąca lat, nadal jest aktualne.

Wśród innych poetów może wymienić m.in. Ednę St. Vincent Millay, która za swój tomik poezji "The Harp-Weaver, and Other Poems" zdobyła nagrodę Pulitzera

Więcej

Poezja zagraniczna - książki

(104)

Sortuj:
 1. Antena
  Antena
  36,00 zł Special Price 22,92 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,00 zł
 2. Poezje
  Poezje
  15,00 zł Special Price 11,18 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12,65 zł
 3. Zapiski spod wezgłowia czyli notatnik osobisty
  Zapiski spod wezgłowia czyli notatnik osobisty
  80,00 zł Special Price 55,64 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 80,00 zł
 4. Skóra byka
  Skóra byka
  37,00 zł Special Price 25,50 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 37,00 zł
 5. Księga ballad
  Księga ballad
  24,00 zł Special Price 17,94 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,00 zł
 6. Poezje
  Poezje
  20,00 zł Special Price 14,96 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20,00 zł
 7. Światła w bursztynie
  Światła w bursztynie
  70,00 zł Special Price 48,69 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 70,00 zł
 8. Tlitzonpitentzin / Embers / Żar
  Tlitzonpitentzin / Embers / Żar
  30,00 zł Special Price 23,85 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,00 zł
 9. Kamień i chleb
  Kamień i chleb
  69,00 zł Special Price 42,42 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,00 zł
 10. Siedem Sióstr Tom 2 Siostra burzy
  Siedem Sióstr Tom 2 Siostra burzy
  49,90 zł Special Price 35,44 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 11. Z czasów ciemności i światła
  Z czasów ciemności i światła
  22,00 zł Special Price 17,16 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 22,00 zł
 12. Niemal
  Niemal
  34,90 zł Special Price 20,35 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
na stronę