Książki przygodowe, powieści przygodowe

Książki przygodowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród różnych grup czytelników – dzieci, dorosłych i nastolatków. W naszej ofercie znajdziesz zarówno światowe bestsellery, szkole lektury, jak i mniej popularne tytuły. Koniecznie sprawdź propozycje dostępne w księgarni internetowej Vivelo!

Powieść przygodowa — co to za gatunek literacki?

Gatunek książki przygodowe jest bardzo szeroki. Można zaliczyć do niego różne formy literackie – od pamiętników, przez klasyczne powieści, aż po fantastyczne opowieści o bohaterach mających nadludzkie zdolności. Powieść przygodowa dostarcza czytelnikom doskonałej rozrywki, ale może również być też źródłem inspiracji na całe życie, ucząc kreatywnego myślenia i pobudzając wyobraźnię.

Tym, co wyróżnia książki, które kupisz w księgarni internetowej Vivelo w kategorii książki przygodowe, jest wartka, wciągająca akcja oraz pozytywni bohaterowie. Powieści przygodowe trafiają w gusta czytelników w różnym wieku – sprawdzą się zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W kanonie tego typu opowieści znajdziesz nie tylko historie takie jak „Przygody Tomka Sawyera”, ale również powieści z gatunku fantasy (na przykład „Magiczne drzewo”) czy traktujące o rozwiązywaniu tajemnic „Kroniki Archeo”.

Najlepsze książki przygodowe dla dzieci i młodzieży

Ciekawą propozycją dla dzieci może być seria „Przygody Tomka Wilmowskiego”. Każdą książkę z tej kolekcji możesz traktować jako oddzielną opowieść lub część historii. Książka Alfreda Szklarskiego to świetny pomysł na prezent dla dziecka, które chcesz zainteresować czytaniem. W powieściach o Tomku Wilmowskim znajdziesz nie tylko pobudzającą wyobraźnię historię o podróży przez świat, ale również sporą dawkę wiedzy o tym, jak wygląda życie na różnych kontynentach oraz o tym, jak wyglądały dzieje polskich odkrywców.

Świetnym przykładem powieści przygodowych, które nie tylko bawią, ale również uczą, są książki o Panu Samochodziku. Niektóre z części serii, na przykład „Wyspa złoczyńców”, doczekały się filmowych ekranizacji. Lektura książek o Panu Samochodziku to dobry sposób, aby rozbudzić w dziecku zainteresowanie historią i sztuką. Seria obejmuje 12 pozycji  – wszystkie z nich dostępne są w naszej ofercie, między innymi „Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców” czy „Pan Samochodzik i Templariusze”.

Powieści przygodowe dla całej rodziny, które warto znać

Zwolennicy klasyki mogą sięgnąć po tytuły, które ma w swojej ofercie Wydawnictwo Olesiejuk. Lektura książki takiej jak w „80 dni dookoła świata” Juliusza Verne we współczesnym wydaniu, wzbogaconym o fantastyczne ilustracje, może być ciekawa zarówno dla dorosłych, którzy pamiętają tę historię z czasów szkolnych, jak i dla dzieci i młodych czytelników. Jeśli Twoim marzeniem jest podróż do odległych krajów, przygody bohaterów tej powieści z pewnością Cię zafascynują.

Jednym z bardziej współczesnych bestsellerów, które ma w ofercie nasza księgarnia internetowa, jest wydana przez wydawnictwo Media Rodzina seria zaliczających się do powieści fantastycznych książek o Harrym Potterze. W książkach o Harrym Potterze znajdziesz opowieść o tym, jak ważni są przyjaciele, którzy mogą być prawdziwym wsparciem. Postać głównego bohatera od lat obecna jest w popkulturze, dlatego to pozycja obowiązkowa zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych czytelników.

Najniższa cena i sprawna wysyłka sprawiają, że nasza księgarnia z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Znajdziesz u nas bardzo duży wybór książek, których motywem przewodnim jest przygoda i życie podróżników. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na Vivelo.pl!

Więcej

Książki przygodowe

(1321)

Sortuj:
 1. Czerwona kartka dla Sprężyny
  Czerwona kartka dla Sprężyny
  34,90 zł Special Price 21,47 zł Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
 2. Wojna w Kuropatkach
  Wojna w Kuropatkach
  29,90 zł Special Price 15,00 zł Najniższa cena z 30 dni: 15,27 zł
 3. Noc strachów
  Noc strachów
  29,90 zł Special Price 15,00 zł Najniższa cena z 30 dni: 15,26 zł
 4. Niedokończony eliksir nieśmiertelności
  Niedokończony eliksir nieśmiertelności
  34,90 zł Special Price 17,40 zł Najniższa cena z 30 dni: 18,13 zł
 5. Przygody Tomka Sawyera lektura z opracowaniem
  Przygody Tomka Sawyera lektura z opracowaniem
  12,90 zł Special Price 8,31 zł Najniższa cena z 30 dni: 12,90 zł
 6. Zemsta
  Zemsta
  5,99 zł Special Price 4,87 zł Najniższa cena z 30 dni: 4,29 zł
 7. Tomek w grobowcach faraonów
  Tomek w grobowcach faraonów
  39,90 zł Special Price 24,76 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
 8. Pakiet Bad Guys Ekipa Złych Tom 1-3
  Pakiet Bad Guys Ekipa Złych Tom 1-3
  69,00 zł Special Price 46,60 zł Najniższa cena z 30 dni: 69,00 zł
 9. Szkolne szaleństwa Atak tajemniczych kucharek
  Szkolne szaleństwa Atak tajemniczych kucharek
  26,99 zł Special Price 16,32 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,99 zł
 10. Five Nights At Freddy's. Aport Tom 2
  Five Nights At Freddy's. Aport Tom 2
  34,90 zł Special Price 18,09 zł Najniższa cena z 30 dni: 20,91 zł
 11. Czarodziejskie miasto
  Czarodziejskie miasto
  39,00 zł Special Price 25,84 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,00 zł
na stronę