Książki turystyka i podróże, książki podróżnicze

Książki podróżnicze są niezwykłymi przewodnikami, które zabierają czytelników w fascynującą podróż przez różnorodne zakątki świata, niezależnie od tego, czy jest to odległa kraina, czy malownicze miejsce niedaleko naszego domu. W ofercie księgarni Vivelo znajdziesz szeroki wybór literatury podróżniczej, która dostarczy emocji, praktycznych wskazówek i inspiracji dla podróżników z każdym budżetem.

Książki podróżnicze i turystyczne — pełne informacji i inspiracji

Książki podróżnicze to niezwykle inspirujący dział literatury, ponieważ przenosi czytelnika w odległe krainy i malownicze zakątki świata, uruchamiając wyobraźnię i zachęcając do własnych podróży. Przykładem opowieści o niezwykłych przygodach, spotkaniach z lokalnymi mieszkańcami oraz odkrywaniu tajemniczych miejsc jest "Kraj na prawdę i na niby — reportaże z Gujany Francuskiej" Owsianego, gdzie autor pokazuje m.in., jak zależność od Francji wpływa na codzienne życie Gujańczyków.

Książki podróżnicze pełnią nie tylko rolę przewodników po geograficznych zakątkach świata, ale również stanowią bogate źródło informacji o różnorodności kultur i tradycji. Pozycje, takie jak "Abchazja" Góreckiego czy "W 80 podróży dookoła świata" Wolskiego ukazują czytelnikom codzienne życie, zwyczaje, religie oraz obyczaje obcych społeczności, co pomaga lepiej zrozumieć i docenić różnice kulturowe na świecie.

Książki o podróżach i turystyce w najpiękniejszych zakątkach Polski i świata

Seria przewodników wydawnictwa Pascal to niezawodny towarzysz podróży, oferujący obszerną wiedzę na temat różnorodnych miejsc na całym świecie ("Cypr" Hajduczek, "Madera i Porto Santo" Rutkowskiego oraz wiele innych kierunków). Dzięki bogato ilustrowanym mapom, praktycznym poradom oraz szczegółowym opisom atrakcji, czytelnicy mogą planować swoje wyprawy z pełnym komfortem i pewnością. Seria ta wyróżnia się także aktualnością informacji oraz rzetelnymi recenzjami, co sprawia, że jest ceniona zarówno przez doświadczonych podróżników, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje przygody z podróżami.

Pisząc na temat "turystyka i podróże'', nie można zapominać o naszym pięknym kraju. W Polsce znajduje się wiele pięknych i ciągle mało znanych miejsc, w które zabiera czytelnika autorka "Polski znanej i mniej znanej" Elżbieta Dzikowska. Dzięki barwnym opisom i bogatej dokumentacji autorka prezentuje nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale także ukryte perły krajobrazu i dziedzictwa kulturowego.

W Polsce ciągle są jeszcze miejsca niedotknięte ludzką ręką, gdzie odwieczne prawa natury rządzą się swoim rytmem. O miejscach takich opowiada Grzegorz Bobrowicz w "Uroczyskach Polski". W książce czytelnik znajdzie nie tylko ciekawostki o dzikiej naturze, ale również piękne zdjęcia polskiej flory i fauny.

Gdzie szukać książek podróżniczych? Praktyczny przewodnik

Vivelo.pl to księgarnia internetowa, gdzie pasjonaci podróży dalekich i bliskich znajdą najlepsze książki podróżnicze z kategorii turystyka i podróże. W Vivelo.pl znajdziesz praktyczny przewodnik i inspirator podróżniczy, publikacje i opowieści o odległych krajach, malowniczych trasach i fascynujących przygodach oraz opisów miejsc znanych i nieznanych w Polsce. Bogaty wybór tytułów w różnych gatunkach, od przewodników po reportaże podróżnicze, dostarczą czytelnikom cennych wskazówek, inspiracji oraz praktycznej wiedzy na temat miejsc wartych odwiedzenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą książek i poradników pisanych przez podróżników takich jak Wojciech Cejrowski, Krzysztof Bzowski czy Beata Pomykalska, dostępną na stronie internetowej naszej księgarni.

<
Więcej

Książki turystyka i podróże

(1404)

Sortuj:
 1. Tatry Zachodnie trek&travel
  Tatry Zachodnie trek&travel
  64,90 zł Special Price 36,89 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 40,27 zł
 2. Korona Gór Polski dla każdego wyd.2
  Korona Gór Polski dla każdego wyd.2
  99,90 zł Special Price 60,39 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,90 zł
 3. Francja Radość życia
  Francja Radość życia
  59,90 zł Special Price 35,88 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,14 zł
 4. Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce
  Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce
  64,99 zł Special Price 41,18 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,99 zł
 5. Europa City Break
  Europa City Break
  69,00 zł Special Price 39,22 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 43,56 zł
 6. Szlaki rowerowe Polski.
  Szlaki rowerowe Polski.
  69,00 zł Special Price 39,22 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,82 zł
 7. Górskie szlaki.
  Górskie szlaki.
  69,99 zł Special Price 44,26 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,99 zł
 8. Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury
  Dzikie Bieszczady. 100 nieznanych miejsc blisko natury
  69,00 zł Special Price 39,22 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,01 zł
 9. Góry na weekend z Polski. Słowacja, Czechy, Niemcy
  Góry na weekend z Polski. Słowacja, Czechy, Niemcy
  59,00 zł Special Price 33,54 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 37,24 zł
 10. Macedonia Północna. W rytmie oro
  Macedonia Północna. W rytmie oro
  59,90 zł Special Price 35,88 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,53 zł
 11. Kreta. Sigá-sigá - czyli wakacje od życia
  Kreta. Sigá-sigá - czyli wakacje od życia
  69,99 zł Special Price 40,42 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,19 zł
 12. Nieznane Toskania i Romania
  Nieznane Toskania i Romania
  59,90 zł Special Price 34,60 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,67 zł
na stronę