Polska fantasy, najlepsze polskie książki fantastyczne

Podróż przez magiczny świat polskiej literatury fantastycznej to wspaniała przygoda czytelnicza, dostarczająca wiedzy, inspiracji oraz kreatywności. Nauka splata się tam z fantazją, a światy równoległe mieszają się z technologicznymi innowacjami. Gatunek science fiction od dawna zachwyca czytelników swoją wyobraźnią i możliwościami tworzenia alternatywnych rzeczywistości, które wciągają nas w wir niezwykłych przygód i filozoficznych rozważań. Gotowi na ekscytującą podróż przez światy wyobraźni? Sprawdźcie propozycje fantasy w księgarni online Vivelo.

Polskie książki fantasy? O czym piszą autorzy?

Polska fantastyka to piękne krainy, pełne tajemnic i niezwykłych istot, które zapewniają czytelnikom niezapomniane podróże w krainy wyobraźni. Pisarze często tworzą kompleksowe i rozbudowane światy, pełne magii, mitologii i historii. Zazwyczaj można spotkać różnorodne istoty, takie jak smoki, elfy, krasnoludy czy potwory, które dodają niezwykłego smaku opowieściom. Główny bohater polskiego fantasy często musi stawiać czoła niezwykłym wyzwaniom, pokonując własne słabości i zdobywając odwagę, by zmierzyć się ze złem.

Pomimo fantastycznych elementów, książki fantasy często poruszają uniwersalne tematy, takie jak przyjaźń, miłość, lojalność czy walka ze złem, co sprawia, że są one bliskie sercu czytelników.

Polska fantastyka jest ceniona na całym świecie

Polska fantasy zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie. Dzieła polskich autorów zdobywają międzynarodowe nagrody i tłumaczone są na wiele języków. Wynika to przede wszystkim z bogactwa wyobraźni i kreatywności twórców, którzy wymyślają niezwykłe światy, pełne magii, tajemnic i przygód. Zarówno sagi fantasy, jak i pojedyncze powieści charakteryzują się oryginalnymi pomysłami i niekonwencjonalnym podejściem do gatunku, co sprawia, że dzieła polskich autorów wyróżniają się na tle światowej literatury fantastycznej.

Autorzy polskiej fantastyki, często tworzą książki, które stanowią połączenie science fiction z elementami kryminału, romansu, brutalnego realizmu czy horroru. Na znaczeniu zyskuje również fantastyka naukowa oraz postapokaliptyczna rodzimych autorów.

Magiczny świat najlepszych polskich sag fantasy

Polską fantastykę zdecydowanie ubogacają sagi fantasy. Najbardziej znany jest niewątpliwie "Cykl Inkwizytorski" o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest Gerald z Rivii, który tropi potwory i stawia czoła mrocznym siłom. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie znanym jako Kontynent. Dużym uznaniem cieszą się także serie: "Opowieści z meekhańskiego pogranicza", "Pan lodowego ogrodu", "Więzień oswobodzony" czy "Achaja", której autorem jest znakomisty pisarz Andrzej Ziemiański.

Mistrzowie w polskiej fantastyce – kogo czytać?

W polskiej fantastyce można znaleźć wielu wybitnych autorów, których dzieła zachwycają czytelników na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych polskich autorów fantastyki jest Andrzej Sapkowski, znany głównie z sag fantasy o cyklu wiedźmińskim. Polską literaturę kreują również: Jacek Dukaj, Jacek Komuda, Anna Kańtoch, Łukasz Orbitowski czy Marcin Mortka. Przenoszą czytelnika do magicznego fantasy oraz ubogacają go w wiedzę historyczną, kulturową oraz elementy tradycji ludowej. Głównego bohatera budują bardzo precyzyjnie od początku do końca powieści.

Zapraszamy do odkrywania magicznego świata polskiej fantastyki w księgarni internetowej Vivelo, gdzie czekają na Was niezliczone przygody, tajemnice i niezapomniane doświadczenia literackie. Sięgnijcie po książki wymienionych autorów i zanurzcie się w ciekawym świecie wyobraźni, który z pewnością zachwyci i poruszy.

Więcej

polska fantasy

(85)

Sortuj:
 1. Kołysanka dla czarownicy
  Kołysanka dla czarownicy
  42,99 zł Special Price 28,05 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,01 zł
 2. Mroźny szlak
  Mroźny szlak
  42,99 zł Special Price 28,05 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,01 zł
 3. Afera na tuzin rysiów
  Afera na tuzin rysiów
  44,99 zł Special Price 29,36 zł Najniższa cena z 30 dni: 27,16 zł
 4. Heksalogia o Dorze Wilk Tom 1 Złodziej dusz
  Heksalogia o Dorze Wilk Tom 1 Złodziej dusz
  39,99 zł Special Price 26,10 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,28 zł
 5. Heksalogia o Dorze Wilk 3 Zwycięzca bierze wszystko
  Heksalogia o Dorze Wilk 3 Zwycięzca bierze wszystko
  39,99 zł Special Price 26,10 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,28 zł
 6. Teatr węży 5 Czerń nie zapomina
  Teatr węży 5 Czerń nie zapomina
  44,90 zł Special Price 27,38 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
 7. Heksalogia o Dorze Wilk Egzorcyzmy Dory Wilk
  Heksalogia o Dorze Wilk Egzorcyzmy Dory Wilk
  39,99 zł Special Price 26,10 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,28 zł
 8. Thorn
  Thorn
  36,00 zł Special Price 21,38 zł Najniższa cena z 30 dni: 21,18 zł
 9. Przysługa dla Czarnoksiężnika Wilcza Jagoda Tom 2
  Przysługa dla Czarnoksiężnika Wilcza Jagoda Tom 2
  44,99 zł Special Price 29,36 zł Najniższa cena z 30 dni: 27,16 zł
 10. Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta
  Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta
  39,99 zł Special Price 26,10 zł Najniższa cena z 30 dni: 24,28 zł
 11. Trylogia szamańska 1 Szamański blues
  Trylogia szamańska 1 Szamański blues
  42,99 zł Special Price 28,05 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,01 zł
 12. Diabelski młyn
  Diabelski młyn
  44,99 zł Special Price 29,36 zł Najniższa cena z 30 dni: 27,16 zł
na stronę