Książki o polityce

Polityka to temat, który nigdy nie wychodzi z mody. Chcesz wiedzieć więcej, by móc zabłysnąć w dyskusji, masz otwarty umysł i lubisz poszerzać swoje horyzonty? W kategorii „Książki o polityce” internetowej księgarni Vivelo zebraliśmy najciekawsze publikacje dotyczące władzy, społeczeństwa, a także mechanizmów rządzących naszym krajem i światem. Aktualności, analizy, kontrowersje – z nami będziesz na bieżąco.

Powieści polityczne — fabuła oparta na wydarzeniach społeczno-politycznych

Powieści polityczne dostępne w Vivelo przeniosą Cię w świat intryg, manipulacji, dyplomacji i pozwolą śledzić losy ważnych decyzji wpływających na bieg historii i światową oraz polską politykę. Fabuła tego gatunku literackiego bazuje na realnych wydarzeniach społeczno-politycznych. Autorzy wykorzystują tło historyczne lub bieżące sprawy, do budowania swoich opowieści. Wplatają w akcję wątki polityczne, tworząc historie pełne napięcia, dylematów moralnych i manipulacji psychologicznych.

Powieści o charakterze politycznym pokazują również złożoność relacji międzyludzkich, rzucają światło na zawiłości systemów politycznych, ukazują zakulisowe mechanizmy działania przedstawicieli państw, a także unaoczniają wyzwania, przed którymi stoją współczesne społeczeństwa.

W naszej księgarni online znajdziesz zarówno książki opierające się na realnych postaciach, przedstawiające ich życie jak i działania w kontekście historycznym, a także kreujące fikcyjnych bohaterów, których losy splatają się z rzeczywistymi wydarzeniami politycznymi.

W Vivelo oferujemy powieści polityczne, które nie tylko wciągną Cię w swoją fabułę, ale także skłonią do refleksji nad naturą władzy, mechanizmami sterującymi polityką oraz dylematami etycznymi, przed jakimi trzeba stanąć, podejmując kluczowe decyzje w państwie.

Polecane książki polityczne

Jakie książki o polityce na świecie warto przeczytać? Na samym początku sięgniemy po pozycje, uznane za bestsellery na świecie, które bez wątpienia stanowią potężne źródło inspiracji i niosą za sobą rzetelnie przedstawioną wiedzę.

Książka, z którą powinien zapoznać się każdy czytelnik, interesujący się polityką, jest "Folwark zwierzęcy" George'a Orwella. Autor przedstawił w niej alegoryczną opowieść o rewolucji, władzy i zdradzie. Bohaterami są zwierzęta, które buntują się przeciwko ludzkim właścicielom, walcząc o własne interesy i pragnąc stworzyć społeczeństwo oparte na równości i sprawiedliwości. Cała historia skłania do przemyśleń nad naturą polityki, prezentuje konsekwencje manipulowania informacjami i trudności w utrzymaniu prawdziwej równości osób w państwie.

Książki o polskiej polityce i ich autorzy

Chcąc poznać zaskakujące ciekawostki z życia polskich polityków, życiorysy historycznych przywódców oraz kontrowersyjne decyzje, które zadecydowały o losach Polski, koniecznie sięgnij po kilka topowych pozycji czytelniczych.

Pierwszą z nich jest „Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy” Wiesława Władyka i Mariusza Janickiego. W książce, na podstawie przytoczonych analiz oraz przykładów z historii, autorzy przestrzegają Polaków przed oddaniem władzy w ręce symetrystów i wrzucaniem różnych partii do jednego worka. Prezentują oni dzieje tego zjawiska na przestrzeni ostatnich lat oraz odpowiadają na niejedno trudne pytanie.

Kolejną wartą uwagi książką jest „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat” Jerzego Baczyńskiego. W swojej najświeższej publikacji autor — redaktor naczelny „POLITYKI”, przedstawia swoje wnikliwe obserwacje i wnioski dotyczące losów naszego kraju pod rządami PiS i wpływu tej partii na różne obszary życia obywateli.

Więcej

Książki polityczne

(277)

Sortuj:
 1. Dziady lektura z opracowaniem
  Dziady lektura z opracowaniem
  32,89 zł Special Price 19,18 zł Najniższa cena z 30 dni: 32,89 zł
 2. Kiedy Polska...
  Kiedy Polska...
  49,00 zł Special Price 35,13 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,00 zł
 3. Stosunki międzynarodowe Antologia tekstów źródłowych Tom 2
  Stosunki międzynarodowe Antologia tekstów źródłowych Tom 2
  68,00 zł Special Price 67,28 zł Najniższa cena z 30 dni: 68,00 zł
 4. Pamięć polityczność władza
  Pamięć polityczność władza
  38,00 zł Special Price 32,53 zł Najniższa cena z 30 dni: 38,00 zł
 5. Pandemia kłamstw
  Pandemia kłamstw
  42,90 zł Special Price 25,94 zł Najniższa cena z 30 dni: 23,95 zł
 6. Game changer Za kulisami polityki
  Game changer Za kulisami polityki
  44,90 zł Special Price 27,38 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
 7. Ukraina Soroczka i kiszone arbuzy
  Ukraina Soroczka i kiszone arbuzy
  44,90 zł Special Price 24,48 zł Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
 8. Węgry na nowo
  Węgry na nowo
  49,99 zł Special Price 34,76 zł Najniższa cena z 30 dni: 31,50 zł
 9. Akwarium
  Akwarium
  49,90 zł Special Price 29,74 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,90 zł
 10. Lodołamacz
  Lodołamacz
  49,90 zł Special Price 29,74 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,90 zł
na stronę