Literatura kobieca, książki dla kobiet

Przeznaczona dla kobiet literatura obyczajowa pełni przede wszystkim funkcję rozrywkową. Ma być przyjemna w czytaniu i pozwolić oderwać się od rzeczywistości. Właśnie takie są książki dla kobiet, które znajdziesz w księgarni internetowej Vivelo. W kategorii tej znajdziesz powieści obyczajowe, romanse i wspomnienia. Literatura kobieca to nie tylko pozycje przeznaczone dla kobiet, ale również napisane przez kobiety! Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, jeśli szukasz lektury odpowiedniej na wakacje czy do umilenia sobie wolnego czasu.

Książki dla kobiet - powieść obyczajowa czy literatura piękna

Literatura piękna to bardzo szerokie pojęcie, w którym zawierają się utwory o fabule przedstawiającej subiektywną wizję autora. Ich zadaniem jest przede wszystkim dawanie przyjemności, ale również wzruszanie, skłanianie do refleksji i rozbawianie czytelnika. Ich tematyka nie zawsze jest lekka, ponieważ mogą poruszać na przykład trudne kwestie społeczne. Zatem z pewnością do tej grupy zalicza się również literatura kobieca i powieści obyczajowe.

Powieści obyczajowe, które podbijają serca kobiet

W ostatnich czasach w kategorii literatura kobieca ogromną popularność zdobyła zachwycająca saga „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej, na bazie której powstał polski serial telewizyjny. To niezwykła opowieść o miłości, ale również o podejmowaniu trudnych decyzji w czasie wojny. Trzy powieści, które tworzą tę serię, opowiadają historię rodziny Winnych. Ostatni tom przedstawia dalsze losy bohaterów, sięgające aż do współczesnych czasów.

Książki dla kobiet mogą przenieść czytelnika w świat rozterek, pasji i emocji kobiet sukcesu, dla których pomimo wielu innych problemów, relacje damsko-męskie nadal są bardzo ważną częścią życia. Znajdziesz u nas opowiadające o takich kobietach historie napisane przez Candace Bushnell, które doczekały się kilku ekranizacji. Na ich podstawie powstały filmy pełnometrażowe oraz znany serial opowiadający o życiu, które wiodą w Nowym Jorku cztery przyjaciółki. Mowa oczywiście o tytule „Seks w wielkim mieście”, który stał się nieodłączną częścią popkultury i zyskuje sobie sympatię kolejnych pokoleń kobiet.

Literatura piękna - znane i lubiane

Mówiąc o literaturze pięknej, której autorkami są kobiety, nie sposób zapomnieć o klasycznych powieściach obyczajowych, które nie tylko ukazują losy postaci, ale także realia funkcjonowania społeczeństwa w opisywanym okresie historycznym. Dzięki takim powieściom czytelnik może odbyć podróż w czasie i poczuć, jak wyglądało codzienne życie w dawnych czasach.

Jedną z bardziej znanych autorek książek kobiecych, będących kanonem literatury, jest Jane Austen, która napisała między innymi „Dumę i uprzedzenie” oraz „Rozważną i romantyczną”. Wiele z jej książek doczekało się filmowych ekranizacji. Akcje powieści tej autorki rozgrywają się we współczesnych jej czasach wiktoriańskich. Bohaterki wielokrotnie muszą podejmować trudne decyzje, aby odnaleźć szczęście i zadbać o swoją przyszłość. Poza wciągającą fabułą, powieści Jane Austen są również bardzo dobrze napisane i do dzisiejszego dnia świetnie się je czyta.

W naszej księgarni znajdziesz zarówno klasyki gatunku, jak i nowości współczesnych autorek. Jesteśmy przekonani, że z szerokiej oferty księgarni online Vivelo wybierzesz książki dla kobiet, które trafią w Twój gust. Atrakcyjna cena i szybka wysyłka sprawią, że będziesz zadowolona z zakupów. Koniecznie sprawdź, jakie tytuły są dostępne w naszej księgarni internetowej!

Więcej

Literatura kobieca

(1516)

Sortuj:
 1. Dwa miasta Wrocławskie tęsknoty
  Dwa miasta Wrocławskie tęsknoty
  39,90 zł Special Price 27,75 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,19 zł
 2. Słoiczki
  Słoiczki
  39,99 zł Special Price 28,07 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 3. Ostatni śnieg tej zimy
  Ostatni śnieg tej zimy
  42,00 zł Special Price 25,17 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,00 zł
 4. Jej bohater
  Jej bohater
  42,90 zł Special Price 29,84 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,63 zł
 5. Alicja w krainie czasów Tom 1 Czas zaklęty
  Alicja w krainie czasów Tom 1 Czas zaklęty
  44,90 zł Special Price 31,23 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,42 zł
 6. Nasze piekło
  Nasze piekło
  43,90 zł Special Price 27,95 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 43,90 zł
 7. Macie dziś szczęście
  Macie dziś szczęście
  41,90 zł Special Price 29,13 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,66 zł
 8. Miłość za zakrętem
  Miłość za zakrętem
  42,90 zł Special Price 16,07 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,26 zł
 9. Pensjonat na brzegu jeziora
  Pensjonat na brzegu jeziora
  42,90 zł Special Price 16,07 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,26 zł
 10. Wojenna miłość
  Wojenna miłość
  44,90 zł Special Price 31,23 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,02 zł
 11. Kapitan Ross
  Kapitan Ross
  47,90 zł Special Price 33,32 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,90 zł
 12. Wnuczka wariatki Pola
  Wnuczka wariatki Pola
  39,99 zł Special Price 27,81 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 21,87 zł
na stronę