Medycyna naturalna – książki i poradniki

Medycyna naturalna, czy też niekonwencjonalna odwołuje się do wykorzystywania naturalnych środków, technik i praktyk w celu wspierania zdrowia. Książki i poradniki z tego zakresu oferują czytelnikom wachlarz wiedzy na temat różnych metod leczenia i prewencji. Wiele ciekawych pozycji poświęconych medycynie niekonwencjonalnej znajdziesz w księgarni online Vivelo.

Czym jest medycyna naturalna?

W medycynie naturalnej istnieje przekonanie, że organizm ma zdolność do samoleczenia, a naturalne substancje i techniki mogą wspomagać ten proces. Jednakże zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i skonsultować się z profesjonalistą przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących zdrowia i leczenia.

Medycyna niekonwencjonalna to podejście do zdrowia i leczenia, które opiera się na wykorzystaniu naturalnych metod i substancji roślinnych w celu przywrócenia równowagi organizmu i promowania zdrowia. Obejmuje szereg różnych terapii i technik, w tym ziołolecznictwo, akupunkturę, homeopatię, techniki relaksacyjne, suplementy diety i terapie manualne. Ważnym aspektem jest także dietetyka naturalna, która koncentruje się na aspekcie, jakim jest zdrowe odżywianie i wykorzystanie naturalnych produktów spożywczych. Wszystko to ma na celu ogólną poprawę zdrowia i samopoczucia.

Niekonwencjonalne leczenie schorzeń – na czym się opiera?

Wiele praktyk zaliczanych do medycyny naturalnej ma swoje korzenie w starodawnych kulturach i tradycjach, druga część powstała w czasach nowożytnych. Skupia się na podejściu holistycznym, czyli leczeniu całej osoby, a nie tylko objawów choroby, przyjmując, że zdrowie fizyczne, emocjonalne, psychiczne i duchowe są ze sobą powiązane. Oprócz wspomnianych już wyżej naturalnych metod leczenia schorzeń, do pacjenta podchodzi się indywidualnie, a terapie dobierane są na podstawie jego unikalnych potrzeb i stanu zdrowia. Często unika się agresywnych interwencji medycznych, takich jak leki czy operacje, na rzecz bardziej naturalnych i łagodnych metod. O tym sposobie leczenia dowiesz się m.in. z takich książek jak: ,,Refleksologia", ,,Tybetańska księga zdrowia" czy ,,Sekretny język Twojego ciała".

Przegląd metod medycyny naturalnej – najlepsze książki o alternatywnym leczeniu

Książki z zakresu medycyny niekonwencjonalnej oferują czytelnikom możliwość zgłębienia wiedzy na temat różnorodnych terapii i technik, które wykorzystują naturalne środki do poprawy zdrowia. Niektóre substancje roślinne przyjmowane w nadmiarze mogą mieć skutki uboczne, dlatego decydując się na metody leczenia z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, warto konsultować się ze specjalistami.

W ostatnich latach popularność zyskuje również aromaterapia, czyli stosowanie olejków eterycznych do usunięcia różnych dolegliwości. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowanymi substancjami roślinnymi, które mają charakterystyczne zapachy i właściwości lecznicze. Ich stosowanie przynosi spokój psychiczny i odprężenie. Więcej dowiesz się z książki ,,Olejki eteryczne i aromaterapia". Inną techniką z zakresu medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia, która opiera się na założeniu, że ludzkie ciało posiada energię życiową, która może być manipulowana w celu poprawy zdrowia i samopoczucia. Jest ona nazywana różnie w zależności od kultury, na przykład chińska medycyna nazywa ją ,,chi", a indyjska ,,prana".

Inne ciekawe książki z dziedziny medycyny naturalnej, które znajdziesz w księgarni internetowej Vivelo to: ,,Naturalny rytm dobowy", ,,Naturalne uzdrawianie z DMSO", ,,Joga twarzy" czy ,,Etniczna apteka". Medycyna alternatywna to przede wszystkim naturalny skład spożywanych pokarmów, nieinwazyjne metody leczenia oraz pobudzenie zdolności regeneracyjnych organizmu w celu lepszego funkcjonowania.

Więcej

Książki o medycynie naturalnej i niekonwencjonalnej

(17)

Sortuj:
 1. Joga twarzy
  Joga twarzy
  44,99 zł Special Price 27,44 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,01 zł
 2. Fitoterapia i leki roślinne w geriatrii
  Fitoterapia i leki roślinne w geriatrii
  109,00 zł Special Price 86,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 109,00 zł
 3. Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet
  Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet
  25,20 zł Special Price 15,83 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,20 zł
 4. Sekretny język twojego ciała
  Sekretny język twojego ciała
  49,90 zł Special Price 29,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 5. Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla seniorów
  Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla seniorów
  27,30 zł Special Price 17,16 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27,30 zł
 6. Holistyczna medycyna chińska na co dzień
  Holistyczna medycyna chińska na co dzień
  99,90 zł Special Price 60,01 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,90 zł
 7. Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów
  Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów
  33,60 zł Special Price 21,12 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,60 zł
 8. Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla dzieci
  Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla dzieci
  24,15 zł Special Price 15,18 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,15 zł
 9. Fitoterapia i leki roślinne
  Fitoterapia i leki roślinne
  189,00 zł Special Price 149,11 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 189,00 zł
 10. Ziołolecznictwo dla seniorów
  Ziołolecznictwo dla seniorów
  45,00 zł Special Price 31,30 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45,00 zł
 11. Naturalny rytm dobowy
  Naturalny rytm dobowy
  49,90 zł Special Price 41,65 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł
 12. Techniki stawiania baniek
  Techniki stawiania baniek
  64,60 zł Special Price 38,81 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,60 zł
Strona
na stronę