Książki i podręczniki do historii

Zapisana historia świata stanowi fundamentalne źródło wiedzy dotyczące przeszłości. Książki i podręczniki do historii odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej świadomości historycznej, pozwalając zgłębiać tajemnice minionych epok, wydarzeń i postaci. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami czy pasjonatami historii, bogata oferta książek do historii dostępna w księgarni internetowej Vivelo pozwala zagłębić się w różnorodne aspekty przeszłości i obejmuje treści od starożytności po czasy współczesne.

Podręczniki i książki do nauki historii – dla uczniów i pasjonatów

Ciekawe książki do historii pełnią niezwykle istotną rolę zarówno w edukacji, jak i zarażaniu młodych osób pasją. Te pozycje do nauki są nieodłącznym elementem w procesie poznawania wydarzeń, ludzi oraz zmian społecznych, które ukształtowały świat. Podręczniki szkolne są dostosowane do poziomu wiekowego i stopnia zaawansowania (zakres podstawowy i zakres rozszerzony). Stanowią podstawowe narzędzie do nauki dla uczniów na różnych etapach edukacji.

Czytelny układ treści, przystępny język oraz atrakcyjna szata graficzna pozwalają klarownie opisywać wydarzenia. Dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, w Vivelo znajdziesz szeroki wybór książek i podręczników do historii, które przenoszą czytelnika w różne epoki, prezentując zarówno szerokie panoramy dziejów, jak i szczegółowe analizy konkretnych wydarzeń czy postaci historycznych. Dodatkowo przedstawiają też historyczne bitwy.

Dla pasjonatów historii literatura staje się oknem do świata minionych czasów, pozwalając na odkrywanie fascynujących historii, ukrytych faktów oraz różnych interpretacji zdarzeń historycznych. Dzięki wieloaspektowym spojrzeniom autorów odbiorcy mają okazję poszerzać swoje horyzonty, odkrywać sekrety historii i kształtować własne poglądy dotyczące danego wydarzenia.

Ciekawe książki do historii, które warto przeczytać

W świecie literatury historycznej istnieje bogactwo dzieł, które przenoszą czytelnika do różnych wydarzeń. Od starożytności po współczesność, od historii ogólnej po szczegóły – ciekawe książki do historii kuszą swoją różnorodnością tematów i głębią poznawanych zagadnień. Uczniowie szczególnie lubią czytać historie o II wojnie światowej ze względu na jej ogromne znaczenie w historii współczesnej oraz w historii Polski. Do popularniejszych pozycji należą: "Spowiedź konspiratora i partyzanta", "Księża z Katynia" czy "Ostatnia twierdza Hitlera Breslau 1945".

Literatura historyczna jest niezwykle bogata. Obejmuje biografie znanych władców, opisy konkretnych wydarzeń – rewolucji, wojen, bitew, ale także ukazuje ówczesne życie społeczno-polityczne, aspekty kulturalne i religijne oraz życie codzienne. W księgarni online Vivelo znajdziesz również repetytoria do liceum ogólnokształcącego, które pomogą Ci się przygotować do egzaminu maturalnego.

Książki o historii Polski, na które trzeba zwrócić uwagę

Książki o historii Polski obejmują różnorodne tematy i okresy historyczne, od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To kategoria czytelnicza jest dedykowana szczególnie miłośnikom rodzimej historii. W jej skład wchodzą biografie słynnych postaci generałów, polityków czy królów, ale także dywagacje na temat tajemniczych teorii spiskowych.

To również ciekawe przewodniki po interesujących i pięknych miejscach w Polsce. Autorzy przedstawiają nie tylko aspekt historyczny danego wydarzenia, ale także kontekst kulturowy, psychologiczny i społeczny. Książki o historii dotyczące Polski to m.in.: "Dzieje kultury polskiej", "Królowie życia PRL-u" czy "Układ Trójmiejski". Dużym uznaniem cieszą się również lektury z serii "Panorama techniki wojskowej". Wiele ciekawych lektur i podręczników do historii znajdziesz w księgarni online Vivelo.

Więcej

Książki i podręczniki do Historii

(2582)

Sortuj:
 1. Szpiedzy, dezerterzy, renegaci
  Szpiedzy, dezerterzy, renegaci
  45,00 zł Special Price 31,30 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,88 zł
 2. Dama dworu
  Dama dworu
  44,90 zł Special Price 31,23 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20,54 zł
 3. Wyspa Sachalin Notatki z podróży
  Wyspa Sachalin Notatki z podróży
  59,00 zł Special Price 42,61 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,03 zł
 4. Tkanina z Bayeux Opowieść wysnuta
  Tkanina z Bayeux Opowieść wysnuta
  69,00 zł Special Price 48,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,13 zł
 5. Królowie życia PRL-u
  Królowie życia PRL-u
  44,99 zł Special Price 19,57 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,29 zł
 6. Awangardowa klisza.
  Awangardowa klisza.
  50,00 zł Special Price 40,93 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 50,00 zł
 7. Obsesja porządku.
  Obsesja porządku.
  49,00 zł Special Price 38,96 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,00 zł
 8. Sprawa obiektowa kryptonim Pustelnik
  Sprawa obiektowa kryptonim Pustelnik
  168,00 zł Special Price 116,84 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 168,00 zł
 9. Spowiedź konspiratora i partyzanta
  Spowiedź konspiratora i partyzanta
  60,00 zł Special Price 46,09 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 60,00 zł
 10. Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej
  Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej
  89,90 zł Special Price 62,52 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 58,13 zł
 11. Moje opowieści Disney Pixar
  Moje opowieści Disney Pixar
  39,99 zł Special Price 28,66 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 12. W pożogę
  W pożogę
  59,00 zł Special Price 41,04 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,61 zł
na stronę