Książki o malarstwie

Malarstwo, jedna z najbardziej ekspresyjnych form sztuki, od wieków fascynuje i inspiruje ludzi na całym świecie. Od realistycznych portretów po najpiękniejsze ikony zdobiące ściany kościołów, malarstwo stanowi formę dialogu między artystą a odbiorcą. Książki o malarstwie oraz biografie najwybitniejszych polskich malarzy znajdziesz w księgarni internetowej Vivelo.

Książki o malarstwie — dla pasjonatów, studentów i nie tylko

Malarstwo od wieków przyciąga miłośników sztuki swoją złożonością i pięknem. Dla pasjonatów, studentów i każdego, kto pragnie zgłębić tajniki tej niezwykłej dziedziny, książki o malarstwie stanowią niezastąpione źródło wiedzy i inspiracji. 

Najważniejsze dzieła przedstawia książka "Ikony", w której autorka opisuje arcydzieła sztuki kościoła wschodniego pochodzące z okresu od XV do XVIII wieku, niezwykłe przedstawienia Chrystusa Pantokratora, wizerunki świętych i Matki Boskiej.

Drogim czytelnikom księgarnia online poleca "Van Gogh. Malarstwo światowe". Każde przedstawione w książce dzieło sztuki van Gogha wywarło ogromny wpływ historię sztuki, stając się przedmiotem licznych interpretacji i tematem burzliwych dyskusji.

Podręczna publikacja "Beksiński sztuki plastyczne" to niepowtarzalna edycja czterech minialbumów w eleganckim etui. Poręczna publikacja przedstawia dzieła Zdzisława Beksińskiego, polskiego artysty działającego w XX wieku. Jego obrazów można doszukiwać się w prywatnych polskich kolekcjach oraz w muzealnych zbiorach Muzeum Historycznego w Sanoku.

Książki o malarstwie opisujące wybitne dzieła sztuki

Malarstwo wzbogaca naszą kulturę, pozostawiając po sobie arcydzieła, które inspirują i zachwycają kolejne pokolenia. Książki o historii sztuki umożliwiają czytelnikom zrozumienie głębi i kontekstu najważniejszych dzieł malarskich.

Praktycznym wprowadzeniem do malarstwa z całego świata jest publikacja "Jak czytać obrazy". W fascynującej książce przyglądamy się historii zachodnioeuropejskiego malarstwa poprzez interpretację nierzadko słynnych obrazów. Książka opisuje obrazy z różnych epok, od początku renesansu po XXI wiek.

Twórczość artysty Jana van Eycka, jednego z najwybitniejszych malarzy niderlandzkich przybliża "Van Eyck. Zbliżenia". Publikacja skupia się na pokazaniu, w jaki sposób XV-wieczny malarz, uzyskiwał tak nowatorskie rezultaty.

Wydawnictwo Dragon w książce "Gustav Klimt", opisuje w powszechnej opinii spokojnego artystę, jednak jego spuścizna nieodmiennie kojarzy się z wizerunkami kobiet na magnesach i porcelanowych naczyniach, a prezentowane detale są niezwykle zmysłowe. Podręczna publikacja zachęca do zapoznania się z całością twórczości Klimta.

Książki o malarstwie najwybitniejszych polskich artystów

Najwybitniejsi polscy malarze stworzyli dzieła, które nie tylko odzwierciedlają naszą historię i kulturę, ale również wnoszą wkład do światowego dziedzictwa artystycznego. W książce "Jan Matejko. Malarz polskich dziejów", autorka opowiada o fenomenie artysty, którego dzieła można oglądać w Muzeum Dom Jana Matejki, czyli oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.

Książka "Olga Boznańska" opowiada o najsłynniejszej artystce Młodej Polski, tworzącej w nurcie realizmu, która zasłynęła jako doskonała portrecistka, a także malarka martwych natur oraz studiów wnętrz. Znani artyści zostali również ciekawie opisani w pozycji "Wielcy malarze", wydawnictwa Arystoteles.

Książki o malarstwie, które warto przeczytać

Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem sztuki, studentem, czy po prostu chcesz poszerzyć swoje horyzonty, istnieje wiele publikacji o sztuce, które warto przeczytać. Spośród wnikliwych opracowań warto zapoznać się z malarstwem Fryderyka Pautscha, Leonardo da Vinci, Picasso, Moneta i Muncha.

Więcej

malarstwo

(347)

Sortuj:
 1. Beksiński 1 - miniatura albumu
  Beksiński 1 - miniatura albumu
  29,90 zł Special Price 20,66 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
 2. Tajniki rysunku Manga
  Tajniki rysunku Manga
  49,99 zł Special Price 29,67 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 zł
 3. Rysowanie dla początkujących
  Rysowanie dla początkujących
  44,99 zł Special Price 27,46 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,99 zł
 4. Manga Rysowanie krok po kroku
  Manga Rysowanie krok po kroku
  49,99 zł Special Price 29,95 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 zł
 5. Klan Malczewskich
  Klan Malczewskich
  59,00 zł Special Price 35,04 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,00 zł
 6. Beksiński.
  Beksiński.
  29,90 zł Special Price 18,29 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
 7. Beksiński Malarstwo
  Beksiński Malarstwo
  29,90 zł Special Price 18,29 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
 8. Beksiński Grafika
  Beksiński Grafika
  29,90 zł Special Price 18,63 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
 9. Kurs rysowania postaci
  Kurs rysowania postaci
  39,99 zł Special Price 22,67 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 10. Jak narysować dowolną rzecz? Ponad 200 prostych sposobów rysowania krok po kroku każdej rzeczy
  Jak narysować dowolną rzecz? Ponad 200 prostych sposobów rysowania krok po kroku każdej rzeczy
  34,90 zł Special Price 24,96 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
na stronę