Podręczniki do psychologii

Kategoria "Książki psychologiczne" w naszej internetowej księgarni Vivelo zaprasza czytelnika do poznawania tajemnic ludzkiej psychiki, mechanizmów myślowych oraz analizy czynników kształtujących nasze zachowania społeczne. Zebraliśmy tu najlepsze podręczniki akademickie oraz pozycje popularnonaukowe poruszające kluczowe koncepcje z tej dziedziny nauki. Już dziś wybierz podręcznik dla siebie!

Poznaj różne dziedziny psychologii, dzięki podręcznikom akademickim

Proponowane przez Vivelo zbiory książek z obszaru psychologii pozwalają zanurzyć się w zagadnienia z neuropsychologii i neurologii. Lektura książek pisanych przez specjalistów przybliży Ci podstawy i założenia, na których opiera się psychologia społeczna, kliniczna czy psychologia rozwoju człowieka. Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie studiów, prowadzisz praktykę psychologiczną, czy po prostu pasjonuje Cię zgłębianie tajemnic ludzkiej psychiki, znajdziesz tutaj inspirujące i rzetelne kompendium wiedzy.

Ludzki umysł, emocje, relacje to tematy, które od zawsze interesują czytelników, ponieważ są aktualne przez całe życie. Autorzy dostępnych u nas książek to eksperci, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, przekładając trudne psychologiczne zagadnienia na przystępne treści, do których zrozumienia nie są potrzebne studia psychologiczne.

Zachęcamy do eksploracji podręczników z kategorii "Psychologia" i aktywnego szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Biologiczne podstawy psychologii-fundamenty neurobiologii w zrozumieniu ludzkiego zachowania

Podręczniki o biologicznych podstawach psychologii pokażą Ci, jak aspekty fizyczne naszego ciała i zachodzące w nim procesy wpływają na to, kim jesteśmy, jak myślimy i reagujemy na świat. Poznasz mechanizmy pracy i budowę mózgu oraz układu nerwowego, dowiesz się, jakie obszary są zaangażowane w różne procesy myślowe czy reakcje emocjonalne.

Autorzy tych publikacji w zrozumiały sposób przekładają wiedzę przekazywaną na studiach z psychologii. W tej podkategorii wart uwagi jest np. bestseller „Siła Nawyku”, w której Charles Duhigg opisuje, w jaki sposób możemy pokierować swoim myśleniem i nawykami, aby diametralnie odmienić swoje życie.

Psychologia kliniczna dzieci — metody i podejścia terapeutyczne w praktyce psychologicznej

Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży skupia się na badaniu i poznawaniu procesu rozwoju psychicznego oraz zdrowia psychicznego najmłodszych. Książki i podręczniki z tej dziedziny są niezwykle ważne dla specjalistów, którzy na co dzień pracują z nieletnimi, m.in. psychologowie, terapeuci, nauczyciele czy lekarze. Ale równie dobrze, po te tytuły mogą z powodzeniem sięgać rodzice, bez kierunkowego wykształcenia, aby lepiej zrozumieć i wesprzeć swoją pociechę.

Książki, takie jak „Pomóż dziecku mniej myśleć ”, czy „Jak zrozumieć dziecko?” to wartościowa lektura dla każdego opiekuna, który chce dowiedzieć się co nieco o mechanizmach kierujących niedojrzałym jeszcze mózgiem dziecka i pomóc wyregulować mu jego układ nerwowy.

Podręczniki do psychologii społecznej — analiza grupowych i indywidualnych zachowań w kontekście społecznym

Człowiek to istota społeczna — w Vivelo znajdziesz książkę, która pozwoli Ci zrozumieć, jak doświadczenia życiowe i ludzie, którymi się otaczamy, wpływają na strukturę mózgu, nasze emocje i procesy poznawcze.

„Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”, „Co ci się przydarzyło?” czy „Od takich ludzi trzymaj się z daleka” to wartościowe lektury, które każdy powinien mieć w swojej biblioteczce!

Więcej

Książki i podręczniki do psychologii

(3592)

Sortuj:
 1. Moc ciszy
  Moc ciszy
  44,90 zł Special Price 27,16 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,31 zł
 2. Oczarowanie. Jak odzyskać zauroczenie światem
  Oczarowanie. Jak odzyskać zauroczenie światem
  49,99 zł Special Price 34,23 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,99 zł
 3. Niewidzialni rodzice
  Niewidzialni rodzice
  49,90 zł Special Price 19,02 zł Najniższa cena z 30 dni: 29,37 zł
 4. Twoja witalność na co dzień
  Twoja witalność na co dzień
  49,90 zł Special Price 30,18 zł Najniższa cena z 30 dni: 32,57 zł
 5. Co ci się przydarzyło?
  Co ci się przydarzyło?
  46,99 zł Special Price 29,15 zł Najniższa cena z 30 dni: 26,43 zł
 6. Kod emocji.
  Kod emocji.
  54,90 zł Special Price 32,31 zł Najniższa cena z 30 dni: 54,90 zł
 7. Uwięzieni w słowach rodziców
  Uwięzieni w słowach rodziców
  54,90 zł Special Price 34,66 zł Najniższa cena z 30 dni: 54,90 zł
 8. Czuła przewodniczka Kobieca droga do siebie
  Czuła przewodniczka Kobieca droga do siebie
  39,99 zł Special Price 24,82 zł Najniższa cena z 30 dni: 22,50 zł
 9. Jak uzdrowić swoje wewnętrzne dziecko
  Jak uzdrowić swoje wewnętrzne dziecko
  54,00 zł Special Price 32,06 zł Najniższa cena z 30 dni: 54,00 zł
 10. Potęga teraźniejszości
  Potęga teraźniejszości
  49,90 zł Special Price 28,84 zł Najniższa cena z 30 dni: 49,90 zł
 11. Radykalne wybaczanie
  Radykalne wybaczanie
  39,90 zł Special Price 27,49 zł Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
na stronę