Książki o polityce, książki o naukach politycznych

Książki z kategorii polityka, nie tylko pozwalają zgłębić złożoność systemów politycznych i procesów decyzyjnych, ale także zapraszają do refleksji nad relacjami władzy, społeczeństwem i jednostką. Od starożytnych filozofów po współczesne teorie demokracji i globalnych relacji międzynarodowych, sprawdź ofertę książek o polityce w księgarni online Vivelo.

Książki o polityce — jaką tematykę poruszają?

Książki o polityce i naukach politycznych obejmują szeroki zakres tematyczny związany z systemami politycznymi, historią państw, teorią polityczną, analizą instytucji, procesami decyzyjnymi oraz problemami społecznymi i globalnymi wyzwaniami. Do głównych tematów, które często pojawiają się w tego typu publikacjach, zaliczamy następujące poddziedziny:

 • teoria polityczna – książki te często analizują różne teorie polityczne, od starożytnych filozofów po współczesnych myślicieli,

 • historia lektury skupiają się na historii politycznej różnych krajów i regionów, rozwoju instytucji politycznych, rewolucjach, wojnach oraz na wpływie wydarzeń historycznych na współczesność,

 • polityka publiczna – obejmuje proces tworzenia i wdrażania polityki publicznej, czyli sposoby podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów społecznych przez rządy oraz instytucje publiczne,

 • relacje międzynarodowe – autorzy analizują politykę międzynarodową, konflikty, współpracę międzynarodową, organizacje międzynarodowe, globalizację, oraz inne aspekty związane z relacjami międzynarodowymi.

W księgarni internetowej Vivelo znajdziesz również lektury poświęcone tematom związanym z polityką społeczną, ekonomiczną i środowiskową.

Nauki polityczne — jakie książki o polskiej polityce warto przeczytać?

Jeśli interesujesz się polską polityką, sprawdź pozycje dostępne w księgarni internetowej Vivelo. Dużą popularnością cieszy się lektura "Kulisy PiS" Kamila Dziubka, która jest poświęcona polskiej partii politycznej – Prawu i Sprawiedliwości. Opowiada o aktualnej sytuacji rządów w Polsce oraz o działaczach politycznych, którzy w otwarty sposób piszą o problemach, z jakimi zmaga się partia. Jedną z głośniejszych książek są "Chłopcy. Idą po Polskę" autorstwa Marcina Kąckiego. Ukazuje rozmowy dziennikarza z najważniejszymi politykami polskiej Konfederacji, ujawnia nieznane fakty oraz psychologię działań polityków. "Narodowcy. Z ulic na szczyty władzy" Mariusza Sepioło to pozycja przedstawiająca wnioski dziennikarza śledczego. Wśród wydawnictw dużą rolę odgrywają Biały Kruk oraz Ośrodek Myśli Politycznej.

Książki o naukach politycznych zagranicznych autorów, które trzeba znać

Polityczna literatura faktu to także liczne książki o aspekcie międzynarodowym, które opisują ważne wydarzenia mające ogromny wpływ na losy i dzieje świata. Najlepsze książki o polityce ukazują rzetelne i autentyczne informacje z różnych perspektyw. Jedną z nich jest "Przyszłość geografii. Jak polityka w kosmosie zmieni nasz świat". Opowiada o szpiegowskich satelitach krążących wokół księżyca. Kosmiczne złoża metali warte więcej niż PKB większości krajów czy ludzie lądujący na Marsie – to interesująca propozycja dla wszystkich wielbicieli kosmosu oraz teorii spiskowych. Książki o polityce to także biografie znanych osobistości politycznych w tym m.in. Zełenskiego czy Baracka Obamy. Te książki zapewniają nie tylko teoretyczne podstawy, ale również inspirują do refleksji nad współczesnymi problemami politycznymi.

Więcej

Nauki polityczne: książki

(881)

Sortuj:
 1. Zełenski
  Zełenski
  39,90 zł Special Price 22,08 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 21,28 zł
 2. Zełenski
  Zełenski
  49,90 zł Special Price 18,29 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27,60 zł
 3. O duchu praw
  O duchu praw
  36,00 zł Special Price 21,76 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,00 zł
 4. Wąski korytarz
  Wąski korytarz
  69,90 zł Special Price 48,17 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,90 zł
 5. Na ulicy i przy urnie.
  Na ulicy i przy urnie.
  48,30 zł Special Price 33,77 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48,30 zł
 6. Dobre intencje demokracja kobiety
  Dobre intencje demokracja kobiety
  39,99 zł Special Price 27,55 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,99 zł
 7. Zmierzch liberalnego porządku międzynarodowego 2011-2021
  Zmierzch liberalnego porządku międzynarodowego 2011-2021
  59,85 zł Special Price 41,85 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,85 zł
 8. Chiński feniks
  Chiński feniks
  84,00 zł Special Price 58,42 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 84,00 zł
 9. Metody i techniki pracy z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami, z osobami z zaburzeniami psychicznymi
  Metody i techniki pracy z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami, z osobami z zaburzeniami psychicznymi
  45,00 zł Special Price 35,77 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45,00 zł
 10. Polska i Rosja
  Polska i Rosja
  89,00 zł Special Price 54,72 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,00 zł
 11. Polityka europejska
  Polityka europejska
  55,00 zł Special Price 44,14 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 55,00 zł
 12. Macron ou les illusions perdues
  Macron ou les illusions perdues
  129,00 zł Special Price 105,29 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 129,00 zł
na stronę